SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Hoş seda…

Hoş seda…
Bu haber 11 Mayıs 2020 - 0:49 'de eklendi ve 123 kez görüntülendi.

Hiç beklenmeyen, bazen ummadığınız anda kaybetmek o kadar acı verir ki bunu hatıranızda yaşar, hayatınız bir film şeridi gibi gözünüzün önünden geçer.

Neden… Neden…? Diye sormadan edemezsiniz. Bazen kızmış bazen sevinmiş, alkışlamış birlikte günler geçirmiş arkadaşını, dostunu kaybetmek. Dünyanın bütün insanları için kabus olan korona virüs bizim de kabusumuz oldu. Önceki hafta memleketini gerçekten seven, minik çocuklarımızın eğitimi için çaba harcayan, her türlü fedakarlıktan kaçınmayan sevgili dostumuz Ömer Gümüş’ü de bu virüse kurban verdik.

Ömer, ahretine çalışan, onlarca insan için bir arkadaş bir dosttu. Mahiyetinde çalışan kimse onu patron olarak görmezdi. Çalışanları için bir dost, bir arkadaştı. Fakirin dostuydu, yardım yapmayı severdi. Eğitime de önem verirdi. Geçmişini unutmayan bir insandı.

İşte bu güzel insan memleketini unutmamış Yukarı Bedvan Mahallesinde rahmetlik babası Mehmet Gümüş adına ilkokul yaptırırken bir çocuk kadar şen ve mutluydu. O sevincine bizde ortak olmuş ve sevincini paylaşmıştık.

“Ortak, inşallah kısmet olursa büyük bir okul yaptırmak isterim. Memleketime ne yapsam azdır. Memleketimizi unutmamamız lazım.” Diyerek benimle idealini de paylaşırdı. Bir ideali de Çermik’i tanıtmak için dünyaca ünlü mankenleri ilçemize getirip defile yapmaktı. Ama olmadı… Şimdi Ömer yok aramızda. Çermik güzel bir evladını kaybetti.

Sadece Çermik’i tanıtmak için çabalamazdı. Aynı zamanda Çermikli insanı boş çevirmez, ilçemizin kalkınması için de çalışırdı, çabalardı. O zaman Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon tarafından düzenlenen CEBİT Bilişim Fuarına Diyarbakır’dan sadece gazetemizin katılacağını kendisiyle paylaştığımızda bizimle birlikte çocuklar gibi mutlu olmuştu.

“Bizim gazetemiz, bizi en güzel şekilde temsil ediyor. Gazetemizle iftihar ediyoruz. Dünyaca ünlü fuara Diyarbakır’dan sadece ilçemizin gazetesinin katılması hepimiz için gurur kaynağıdır. Tüm Çermikliler gurur duymalıdır. Biz de üstümüze düşen neyse yapmaya hazırız” demişti. Ve üstüne düşeni fazlasıyla yapmıştı.

Pırlanta gönüllü insan ruhun şad olsun. Mekanın cennet olsun arkadaşım. Okuldan yetişen çocuklara en büyük katkıyı sağlamış oldun. Onlar da seni unutmayacak.

Görüşmek Dileğiyle…

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA