SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Hoşgörülü olmalıyız…

Hoşgörülü olmalıyız…
Bu haber 17 Mayıs 2020 - 23:43 'de eklendi ve 78 kez görüntülendi.

Korona virüs salgını dünyada olduğu gibi ülkemizde de ekonomik ve sosyal olumsuzluklara yol açtı. Bunun en büyük etkilenen sektörü hiç şüphesiz turizm oldu.

İlçemiz de salgından dolayısıyla turizm potansiyelinden etkilendi. Salgının ilk gününden itibaren alınan önlemler nedeniyle ilçemizin en önemli geliri olan kaplıcalar kapatıldı.

Bu nedenle ilçemize gelen yerli turistler gelmemeye başladı. Bundan da yine bir başka sektör olan kuruyemiş pazarı esnafı çok büyük etkilendi.

İlçemizin önemli ekonomik potansiyeli olan kaplıcalar, ilçemiz esnafının ve belediyenin önemli gelir kaybına uğraması, belediyenin hizmet getirmesinde de olumsuzluğa neden olacağı göz ardı edilmemelidir.

Bu nedenle yaşanan olumsuzluklar nedeniyle vatandaşlarımızın belediyeye karşı daha sabırlı ve hoşgörü ile karşılaması gerekmektedir. Belediyenin de bu süreçte merkezi hükümetten her türlü desteği alacağı ve halkımıza yeniden en iyi hizmeti vereceğini umut ediyoruz.

Bu zorlu süreçte vatandaşlar olarak üzerimize düşen görev, daha hoş görülü olmamız, yetkililerin almış olduğu önlemlere büyük hassasiyetle uymamız gerekiyor.

Bu olumsuz günler, elbet geçecek, belediyemizin en iyi hizmeti yapacağına, esnafımızın da kısa sürede kendisini toparlayarak yeniden ilçemize gelecek misafirlere en iyi hizmeti vereceklerdir.

Atalarımız, (Kötü günün ömrü kısa olur) vecizesiyle bugünlerin de kısa olacağını, yeniden tüm insanlar, yaşamlarına sağlıklı şekilde sürdüreceğine inanıyorum.

Sağlıklı günlerde yeniden görüşmek üzere…

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa