SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Hüda Par eski Genel Başkanı, M.V. Adayı; “Cumhur ittifakında yer alsaydık, Kurtulmuş ve Soylu’nun durumuna gelirdik”

Hüda Par eski Genel Başkanı, M.V. Adayı;  “Cumhur ittifakında yer alsaydık, Kurtulmuş ve Soylu’nun durumuna gelirdik”
Bu haber 18 Haziran 2018 - 0:02 'de eklendi ve 128 kez görüntülendi.

Hüda-Par eski Genel Başkanı, Bağımsız Diyarbakır Milletvekili Adayı Zekeriya Yapıcıoğlu, 24 Haziran’da yapılacak Milletvekili ve Cumhurbaşkanı seçimi ile ilgili olarak gazetemizi ziyaret etti, esnaflarla görüştü.

Yapıcıoğlu, bir soru üzerine, Ak Parti ile görüşmelerde bulunduklarını, ancak Cumhur ittifakının içerisinde yer almadıklarını belirterek, “Yer almış olsaydık, şu anda hükümette görev yapan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun durumuna gelirdik” iddiasında bulundu.

24 Haziran’daki seçimlerinde AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı aldıklarını, milletvekilinde ise parti olarak kendilerinin aday çıkardıklarını bildiren Diyarbakır Bağımsız Milletvekili adayı Yapıcıoğlu, Cumhur ittifakı içerisinde yer almadıklarını, görüşmelerinde de bunu bildirdiklerini söyledi. Yapıcıoğlu şöyle konuştu;

“-Eğer biz ittifak içerisinde yer almış olsaydık, şimdi hükümet içerisinde Kültür ve Turizm Bakanı olan Halkın Sesi Partisi (Has Parti) eski genel başkanı Numan Kurtulmuş ve Demokrat Parti eski Genel Başkanı, şimdi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun durumuna gelirdik. Bu bizim açımızdan mümkün değil. Kendi Partimizde yola devam ediyoruz. Adaylarımızı çıkardık ve 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde mücadele edeceğiz. Umarım ki, seçilecek arkadaşlarımızla TBMM’de yer alacağız. Allah yar ve yardımcımız, herşeyin hayırlısı olsun.”

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA