SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Huzur içerisinde buruk kutlandı

Huzur içerisinde buruk kutlandı
Bu haber 03 Ağustos 2020 - 6:34 'de eklendi ve 95 kez görüntülendi.

Kurban bayramı ilçemizde huzur içerisinde buruk kutlandı. Ekonomik sıkıntı hissedilirken, bu bayram geçen bayramlara göre daha az kurban kesildiği belirtildi.

Cuma gününden itibaren kutlanmaya başlanan Kurban Bayramı, Bayram namazının kılınması ile başladı. Namazdan sonra ilçenin değişik yerlerindeki mezarlıklar ziyaret edildi, dualar edildi. Korona virüs nedeniyle hastalar çok ziyaret edilmezken; bayram süresince akraba, eş, dostlarla bayramlaşma da kısmi olarak gerçekleştirildi, büyüklerin elleri öpüldü, çocuklara olanaklar ölçüsünde bayramlık verildi.

Kaymakamlık tarafından düzenlenen bayram programı çerçevesinde bayramın birinci günü belediye meydanına bayramlaşma töreni düzenlendi. Yapılan bayramlaşmanın ardından, Emniyet Amirliği, Jandarma Komutanlığı ziyaret edildi.

Huzur içerisinde geçen bayramda, birçok aile, çevre il ve ilçelere giderken, serin yerlere de akın etti. Vatandaşlar, geçmiş yıllara göre bu bayramın buruk geçtiğini, birçok kişinin çocuklarına bayramlık dahi alamadıklarını öne sürdüler.

İlçemizde bayram süresince bir dizi önlemler de alındı. Özellikle belediye meydanı, buğday pazarı, kurbanlık satış alanı, mezarlık çevreleri, sebze hali, dolmuş durağı ve Hamambaşı mevkiinde halkın yoğun bulunabileceği yerlerde güvenlik önlemleri artırıldı. Asayiş ekipleri Diyarbakır Caddesi üzeri, Mezarlıklar, buğday pazarı, kaplıca bölgesi ve belediye önünde rink halinde bulunması kararlaştırıldı. Merkezde taşıt ve yaya ve yollarda Trafik ekipleri de kontrollerini sıklaştırdı.

Belediye ekipleri de fiyat kontrolleri yaptı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa