SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Huzur, Sağlıktır

Huzur, Sağlıktır
Bu haber 18 Ocak 2021 - 0:06 'de eklendi ve 64 kez görüntülendi.

Bir belde, ilçe, il ve ülkede insanlar huzur içerisindeyse o yerlerde yaşayanlar mutluluk içerisindedirler.

Huzur olmayan yerde yatırım kalkınmışlık olmaz. Dolayısıyla yatırım yapılmayan yerde iş ve aş da olmaz. Bu nedenle ülke kalkınması gerçekleşmez.

Huzur olan yerler daima mutlu insanların yaşadığı yerler olmuştur. Yatırım olmasa bile insanlar mutlu ve huzurludur. Birlik beraberlik üst düzeydedir.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde en huzurlu kentlerin başında ilçemiz gelmektedir, bu da sevindiricidir.

Emniyet Amirliği kayıtlarına göre ilçe merkezinde 2017 yılında 652, 2018 yılında 542, 2019 yılında 481, 2020 yılında da 472 adli vaka meydana gelmiş, 2017-2020 yılları içinde suç oranında %28’lik bir azalma meydana geldi.

Bu da gösteriyor ki ilçemiz huzur kenti olmayı hak ediyor. Birlik ve beraberlik ilçemizin vazgeçilmezlerindendir. Buna paralel olarak yatırım gelmesi halinde, bu suç oranının da çok daha aşağı ineceği muhakkaktır.

Huzur olma yolunda Diyarbakır’ımız da her geçen gün büyük yol kat etmektedir.

Diyarbakır Ticaret Odasının verilerinde de aynı umut verici tabloyu görüyoruz. Odaya kayıtlı 229 işletme kapanırken, Bin 994 yeni işletme işe başladı. Yani, kapanan işletmelerin neredeyse 9 katı işletme işe başladı.

Bu Organize Sanayi Bölgelerinde yeni yeni fabrikaların bacası tütüyor, gençler iş sahibi oluyor. Tabi ki bunda Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası yöneticilerinin katkısı büyüktür.

İşte huzurun en güzel verimi Diyarbakır’ımızda görünüyor. İlçemizde de başta Sayın Kaymakam Ramazan Polat ve Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu’nun yatırıma yönelik yapacakları çalışma ilçemizin huzurunun yanı sıra sanayileşmeyle de ilgili gerekli temaslarda bulunup ileri seviyeye götüreceklerine inanıyoruz.

Görüşmek dileğiyle…

Sağlıcakla kalın…

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa