SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Huzurun adı Çermik

Huzurun adı Çermik
Bu haber 17 Şubat 2019 - 23:56 'de eklendi ve 386 kez görüntülendi.
  • Kırsalda hırsızlık olayları yüzde yüz, asayiş olayları yüzde 11 azaldı

 

İlçemiz huzurun adresi olduğunu bir kez daha gösterdi. Jandarma faaliyet bölgesinde yaşanan olaylarda büyük azalma görüldü. Hırsızlık olaylarında yüzde yüz azalma görülürken, asayiş olaylarında da yüzde 11 azalma olduğu belirtildi.

-45 bin kişinin sorgusu yapıldı

İlçemizde Jandarma kırsal bölgesinde 2018 yılında yapılan çalışmalar çerçevesinde olayların azalması ilçemizin ne kadar huzurlu olduğunu bir kere daha gözler önüne serdi. Tüm yıl boyunca ilçemiz kırsalında sadece 8 asayiş olayı gerçekleşti. Bu süreçte jandarma güvenlik güçleri tarafından üç binin üzerinde devriye faaliyeti gerçekleştirildi.

Bir yıl boyunca 45 binden fazla kişinin sorgusu yapılırken, çeşitli suçlardan aranan 285 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerden bir bölümü adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, bir bölümü tutuklanarak cezaevine gönderildi, bir bölümü ise para cezası ile cezalandırıldı.

2018 yılında Jandarma sorumluluk bölgesinde çeşitli noktalarda 413 güvenlik koruyucusu etkin bir şekilde kullanılarak kırsal alanda hem güvenlik hem de bölge asayişi için faaliyetler kesintisiz bir şekilde icra edildi.

-Uyuşturucu tacirlerine geçit yok

2018 yılında ilçemiz kırsalında uyuşturucu tacirlerine, ruhsatsız silah ve tüfeklerin kullanımını da izin verilmedi. Bu süreçte 40 adet uyuşturucu hap, 3 kilo 600 gram kubar ve toz esrar ele geçirildi. Yine bu süreçte 1 adet tabanca, 5 adet ruhsatsız av tüfeği ve bu silahlara ait 8 adet şarjör, mermi ve fişek ele geçirildi.

-Sosyal Faaliyetler

2018 yılında İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından birçok sosyal faaliyet yapıldı. Başarı Mahallesinde Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı’nın desteğiyle şehit ailesine ev yapıldı. Öğretmenler gününde okullara ziyaretler yapılarak, öğretmenlere karanfil sunuldu. Şehit ve gaziler gününde şehit yakınları ve gaziler ziyaret edildi, İlçe Jandarma Komutanlığı’nda ağırlandı. Okullarda Jandarma meslek tanıtım seminerleri düzenlendi. Öğrenciler, İlçe Jandarma Komutanlığı’nda ağırlanarak, İlçe Jandarma Komutanlığı tanıtıldı.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA