SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

İçişleri Bakanı Soylu’nun Katılımıyla İl Güvenlik Kurulu Toplantısı Yapıldı

İçişleri Bakanı Soylu’nun Katılımıyla İl Güvenlik Kurulu Toplantısı Yapıldı
Bu haber 06 Temmuz 2020 - 6:23 'de eklendi ve 56 kez görüntülendi.

Vali Münir Karaloğlu’nun Diyarbakır’da göreve başlamasının ardından ilk “İl Güvenlik Kurulu Toplantısı” İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

İl Güvenlik Kurulu toplantısı amacıyla Diyarbakır’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, toplantı öncesi Valilik Şeref Defterini imzaladıktan sonra berberindeki heyetle birlikte Vali Karaloğlu ile bir süre sohbet etti.

Ardından gerçekleşen ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun başkanlık ettiği İl Güvenlik Kurulu toplantısına, Vali Karaloğlu’nun yanı sıra; Bakan Yardımcıları Ersoy ve İnce, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş ile Bölge Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu ve güvenlik ile ilgili kurumların çeşitli birimlerinden üst düzey askeri personelle emniyet görevlileri katıldı.

İlin ve bölgenin güvenliğine yönelik konuların ele alındığı toplantıda, terör ve suç örgütlerinin faaliyetleri, suç ve suçluyla etkin mücadele ve uyuşturucuya yönelik alınabilecek önlemler masaya yatırıldı.

Toplantının ardından Vali Karaloğlu eşliğinde Valilik İçkale Makamında ve İçkale Müzesinde incelemelerde bulunan Bakan Soylu ve beraberindeki heyet, Hz. Süleyman Camii ve Sahabe Türbelerini de ziyaret ettikten sonra Diyarbakır’dan ayrıldı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa