SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

İçme suyu depoları temizlenip, klorlanacak

İçme suyu depoları temizlenip, klorlanacak
Bu haber 01 Ocak 2018 - 1:17 'de eklendi ve 248 kez görüntülendi.

İlçemize bağlı mahallerin içme suyunun temiz olmadığının belirlenmesi üzerine, Kaymakamlık toplantı salonunda Kaymakam Mehmet Şerif Olcaş başkanlığında içme suları ve depoların temizliği ile ilgili toplantı yapıldı.

Toplantıya İlçe Kaymakamımız Mehmet Şerif Olcaş, Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Melih Akay Arslan ve DİSKİ Şube Müdürü Remzi Yıldızdağ katıldı. Özellikle kırsal mahallelerde içme sularına ait depoların uzun süre temizlenmemiş olması, vatandaşların sağlığını ciddi manada tehdit ettiği, suların kirli depolarda birikmesi ve klorun yetersiz olmasının da kirlilik derecesini artırdığı belirtildi. Toplantıda, bu konuda yapılan tespitler sonucu depoların zaman kaybetmeden temizlenmesi kanaati oluştuğu vurgulandı.

Kaymakam Mehmet Şerif Olcaş, Toplum Sağlığı Merkezi, DİSKİ Şube Müdürlüğü ve kırsal mahalle muhtarlarının katkıları ile depoların sağlığa elverişli hale getirilmesi noktasında harekete geçileceğini belirterek, temizliğin ardından Toplum Sağlığı Merkezi ile DİSKİ Şube Müdürlüğü personellerinin klorlama çalışması yapacağını bildirdi.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa