SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

İki bin aile sevindirildi

İki bin aile sevindirildi
Bu haber 11 Kasım 2019 - 0:03 'de eklendi ve 131 kez görüntülendi.

İlçemizde SYDV tarafından yardıma muhtaç ailelere kömür dağıtımı gerçekleştirildi. İki bin aile, dağıtılan kömürle kışı sıcak geçirecek.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl ilçemize bin 595 ton kömür gönderildi.

Bu yıl sadece ilçe merkezinde dağıtım gerçekleştirdiklerini belirten Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ebubekir Tekdemir, gazetemize şu açıklamayı yaptı;

“Bu yıl iki bin haneye kömür dağıtımı yaptık. İlçemize bin 595 ton Soma Kömürü geldi. Hanede 3 kişi ve üzeri olan ailelere 30 torba yani 750 kilogram, hanede kişi sayısı 1-3 arası olan ailelere 20 torba yani 500 kilogram kömür dağıtımı gerçekleştirdik.

Bu yıl dağıtım sadece ilçe merkezinde yapıldı. Vakfımız tarafından belirlenen ailelere kömür teslimini evlerine kadar gerçekleştirdik. Genel Müdürlüğümüzden ek talebimiz oldu. Eğer ek bir gönderim olursa yine hızlı bir şekilde vatandaşlara dağıtımı gerçekleştireceğiz.”

Vatandaşlar da bu yılki kömür kalitesinin diğer yıllara oranla çok çok iyi olduğunu belirterek, yetkililere teşekkür etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA