SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

İki gün arayla aynı kişide metamfetamin ele geçirildi

İki gün arayla aynı kişide metamfetamin ele geçirildi
Bu haber 29 Aralık 2019 - 23:51 'de eklendi ve 797 kez görüntülendi.
  • Söz konusu uyuşturucu, kullananlara halüsinasyon yaşatıyor

 

İlçemizde aynı kişi üzerinde iki gün arayla metamfetamin ele geçirilirken, iki kişi üzerinde de esrar bulundu.Metamfetamin, kullananlara halüsinasyon yaşatıyor.

Metamfetamin kullanımı ilçemize de sıçradı. Uzmanların çok hızlı bağımlılık yaptığını belirttiklerimetamfetamin, ilçemizde iki gün arayla aynı kişinin üzerinde toz halinde bulundu.

Edinilen bilgiye göre, Tepe Mahallesi’nde devriye faaliyeti gerçekleştiren asayiş ekipleri, durumundan şüphelendikleri M.T.’yi durdurarak üzerinde arama yaptı. Yapılan aramada metamfetamin olduğu belirlenen uyuşturucu madde bulundu. Şüpheli M.T. gözaltına alındı. Alınan ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Asayiş ekipleri yaptıkları devriye faaliyetleri esnasında M.T.’yi bu kez Saray Mahallesi’nde yakaladılar. Buradaki aramada dabir miktar toz halinde metamfetaminle yakalanan M.T., alınan ifadesinin ardından yine serbest bırakıldı.

-Uzmanlar uyardı

Uzmanlar, metamfetamin’in uyarıcı ve halüsinasyon özelliği olan sentetik bir madde olduğunu belirtiyor. Birçok uyarıcı gibi, 6-24 saat süren güçlü bir öfori; dolayısıyla bağımlılık yapma yeteneğine sahip olduğu vurgulanıyor.

Psikiyatrik yan etkileri bağlamında düşünüldüğünde ise, saldırganlık ve şiddet çok sık çıkan belirtiler olduğu, paranoya, şüphecilik, alınganlık, şiddet davranışı, bununla birlikte duygu durumunda ani yükselmeler ve düşmeler metamfetamin kullanımıyla eşlik eden çok ciddi psikiyatrik belirtiler olarak öne çıkıyor.

-İki kişide esrar

Yine Tepe ve Çukur mahallelerinde yapılan devriye faaliyetleri esnasında K.K. ve S.D.’nin üst aramalarında bir miktar esrar maddesi bulundu. K.K. ve S.D ifadesi alınmak üzere Emniyet Amirliği’ne götürüldü. Burada ifadelerinin alınmasının ardından ikisi de serbest bırakıldı.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA