SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“İki günü bir olan ziyandadır”

“İki günü bir olan ziyandadır”
Bu haber 18 Mart 2019 - 0:00 'de eklendi ve 132 kez görüntülendi.
  • “Hepimizin temel amacı insana hizmet etmektir”

 

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, bir dizi temaslarda bulunmak üzere ilçemizi ziyaret etti. Vali Güzeloğlu, “iki günü bir olan ziyandadır” derken, temel amaçlarının insana hizmet etmek olduğunu söyledi.

Komşu ilçemiz Çüngüş’ü ziyaretinin ardından ilçemize gelen Vali Güzeloğlu’na, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu eşlik etti.

Vali Güzeloğlu’nu, ilçemiz Kaymakamı Nazlı Demir, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ahmet Seyhun ve daire amirleri karşıladı. Hanbaşı Caminde kılınan Cuma namazının ardından namaz çıkışı vatandaşlarla bir süre sohbet eden Vali, daha sonra muhtarlarla bir araya geldi.

“İki günü bir olanın ziyanda” olduğunu vurgu yapan Vali Güzeloğlu sözlerini şöyle sürdürdü;

“İnsana hizmet etmek, geleceğimizi güzel eylemek hizmet noktasında beklentileri karşılayabilmek temel amacımız ve çabamız. Çünkü kim ne iş yaparsa yapsın anlamlı olabilmesi için hayırla anılabilmesi için millete hizmet etmesi ve faydalı bir katkı vermesi gerekir. İster seçilmiş ister atanmış herkesin ve hepimizin muradı budur ve aslında doğrusu da budur. Bunu eksik bıraktığımız zaman hem kendimiz eksiliyoruz hem de çevremizi eksiltiyoruz. Gelişmeyi, kalkınmayı erteliyoruz.

Bu noktada gayreti sergilemek ve çabayı göstermekte kendimizden başlayarak bir adım attığımız zaman arkası gelecektir. Çünkü bir, bin olacak; bin yüz bin olacak. Bunu sağlamak zorundayız ya da şurada oturan hepimiz bunu sağlamak sorumluluğundayız. Çünkü siz seçilen muhtarlar milletin oyuyla vekili ve kefili olanlarsınız. Muhtar; mahallesini, orada yaşayanların güvendiği, emin olduğu ve kefil olduğu kişilersiniz. O zaman muhtara düşen de vekaletini aldığı insanının, milletinin, mahallesinin sıkıntısını çözmek için gayret göstermek ve inisiyatif almaktır. Şüphesiz bunun Belediye Başkanı açısından da, İlçe Kaymakamı açısından da, İl Müdürü açısından da İl Valisi açısından da herkesin sorumluluğu vardır. Çünkü biz ‘iki günü bir olan ziyandadır’ diyoruz. ‘’

Vali Güzeloğlu’nun konuşmasının ardından Kaymakamı Nazlı Demir ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Ali Sabaz ve İlçe Belediye Başkanlığı tarafından ilçeye yapılan hizmetlerle ilgili bilgilendirme sunumları yapıldı.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA