SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“İki yeni bölüm açılmasını planlıyoruz”

“İki yeni bölüm açılmasını planlıyoruz”
Bu haber 13 Aralık 2020 - 23:50 'de eklendi ve 171 kez görüntülendi.
  • Çocuk Gelişimi ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü açılması için çalışmalar yapılacak
  • “İlçemizde yurt olmaması en büyük sıkıntımız”

 

Dicle Üniversitesi bünyesinde bulunan meslek yüksek okulunda iki yeni bölüm açılması için çalışmalar yürütülecek. Kaymakam Polat, Çocuk Gelişimi ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünün açılması için çalışmalar yürütüleceğini söyledi. Kaymakam Polat, üniversite öğrencilerine yönelik yurt olmaması en büyük sıkıntımız olduğunu belirtti.

Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Kaymakam Ramazan Polat’ı makamında ziyaret ederek meslek yüksek okulu ile ilgili yapılacak çalışmalar hakkında görüş alıverişinde bulundu. Kaymakam Ramazan Polat, ilçemizin üniversite öğrencilerini kaldırabilecek potansiyeli olan bir ilçe olduğunu, Dicle Üniversitesi Rektörü Karakoç’un da aynı fikirde olduğunu belirtti.

-Çocuk Gelişimi Bölümü yeniden gündemde

Meslek Yüksekokulu bünyesinde bölümü olmasına rağmen 4 yıl boyunca öğretim görevlisi atanmadığı için kapatılan ve gazetemizin de sıklıkla gündeme getirdiği Çocuk Gelişimi bölümünün tekrar açılması gündeme geldi.

Kaymakam Ramazan Polat, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç’un kendisine yaptığı ziyarette yüksekokul bünyesinde iki yeni bölümün açılmasının planlandığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Daha önce yüksekokul bünyesinde bulunan çocuk gelişimi bölümüne öğretim görevlisi atanmadığı için kapatılmış. Rektörümüz ile yaptığımız görüşmede çocuk gelişimi bölümünün tekrar açılmasını planlıyoruz. Bunun yanında şifalı sulara sahip olan ve geçmişte Dicle Üniversitesi’ne bağlı fizik tedavi ünitesinin bulunduğu ilçemizde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünün açılmasını planlıyoruz.”

-En büyük sıkıntımız yurt olmayışı

İlçemizin sosyal imkanları ile üniversite öğrencilerine hitap edecek bir ilçe olduğunun Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç ile ortak düşünceleri olduğunu belirten Kaymakam Ramazan Polat, bunun için üniversitelilere yönelik yurt olmamasının en büyük handikap olduğunu belirtti. Kaymakam Polat, “bu doğrultuda çalışmalara başladık. Vakfımıza devredilen bir arsamız var. Bunun yerine yurt yapmak için girişimlere başladık. Eğer bir yurt yapabilirsek, öğrencilerin burada kalmasını sağlayabiliriz. Bu da ilçemiz esnafının da kazanmasını, yani ekonomimize yeni bir katkı sunmasını sağlayacaktır” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA