SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

İkinci ADEM açılıyor

İkinci ADEM açılıyor
Bu haber 15 Haziran 2020 - 0:15 'de eklendi ve 197 kez görüntülendi.
  • Kaymakam: “Melike Belkıs Aile Destek Merkezi” hayırlı olsun

 

İlçemizde ikinci Aile Destek Merkezi (ADEM) açılması için çalışmalar başladı. Kaymakam Nazlı Demir, Melike Belkıs Aile Destek Merkezi’nin ilçeye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kaymakamlık tarafından önerilen ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından kabul edilen ikinci Aile Destek Merkezi için çalışmalar başladı. ADEM’in hizmet binası hükümet konağı yanında bulunan eski jandarma karakol komutanlığı olacak.

Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından organize edilen ve kadınların sosyal hayata katılımını artırmak ve meslek edindirmek amacıyla hizmet eden ADEM’in güzel işlere vesile olacağını belirten Kaymakam Nazlı Demir gazetemize şöyle konuştu;

Hazırladığımız proje Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından kabul edilmesiyle birlikte, ikinci aile destek merkezimizi faaliyete geçirmek için çok hızlı bir şekilde çalışıyoruz. Özellikle Kale ve Saray Mahallesindeki kadınlarımızın buradan faydalanmasını amaçlıyoruz.

Adını tarihimizde yer edinmiş ve efsanelere konu olmuş Melike Belkıs Aile Destek Merkezi olması yönünde karar kıldık. Kadınlarımıza, çocuklarımıza ve toplumun temeli olan aileye hizmet edecek bu tesisin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.

Burada açılan kurslarda kadınlarımız hem meslek edinecekler hem de İŞKUR ile yapacağımız işbirlikleriyle kazanç sağlayarak ekonomiye katkı sunacaklar. Özellikle dezavantajlı kadınlarımızı topluma kazandırmak, kadınlarımıza güç vermek, onlara meslek edindirmek, bizim geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza en iyi eğitimi vermek adına bu tesis çok büyük anlam ifade etmektedir. Kursiyerlerimizin çocukları da burada ücretsiz kreş hizmetinden faydalanacaktır.”

Binanın geniş bir kapasitesi olduğunu da belirten Kaymakam Nazlı Demir, çalışmaların tamamlanmasının ardından Sedef Kakma, seramik ve halı atölyesini buraya taşıyacaklarını, alt katta da kreş oluşturacaklarını, böylelikle birinci Aile Destek Merkezi’nin de alanının genişleyeceğini sözlerine ekledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA