SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

İkinci etap yıkım çalışmaları başlıyor

İkinci etap yıkım çalışmaları başlıyor
Bu haber 31 Mayıs 2021 - 0:31 'de eklendi ve 126 kez görüntülendi.
  • Depremde zarar gören ailelere 250 bin lira yardım yapıldı

 

Depremde hasar gören ev, ahır, depo gibi alanlarda ikinci yıkım çalışmaları başlıyor. Kaymakam Ramazan Polat, depremde zarar gören ailelere 250 bin liralık yardım yapıldığını söyledi.

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem ilçemiz ve komşu ilçemiz Çüngüş’te de büyük hasarlara neden olmuş, bu kapsamda Valilik Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı tarafından ilçemiz ve komşu ilçemiz Çüngüş’te tespit edilen meskenlerin yıkımının birincisi gerçekleştirildi.

Diyarbakır Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı tarafından ikinci yıkımın yapımı için ihaleye çıkıldı. Haziran ayının 15’inde yapılacak ihale sonrası bin 31 adet hasarlı binanın ikinci etap yıkım çalışmaları gerçekleştirilecek.

Yıkım çalışmaları hakkında gazetemize açıklamada bulunan Kaymakam Ramazan Polat, bugüne kadar depremde zarar gören ailelere 250 bin liralık yardım yapıldığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Deprem nedeniyle konutları hasar gören ve ev sahibi olan 17 ev sahibi aileye 11 bin lira destekte bulunduk. Yine 14 aileye konteynır verdik ve 5’er bin lira kira yardımında bulunduk. İlk etapta ilçemiz kırsalında 41 ev ve 40 ahırın yıkımı gerçekleştirildi. Destek kapsamında toplam 250 bin liralık yardım yapıldı.

İkinci etap yıkım çalışmaları kapsamında ilçemizde hasar aldığı tespit edilen; 210 konut, 162 ahır, iki samanlık, 11 depo, iki cami, bir müştemilat, bir resmi daire, bir ticarethane ve tespit edilemeyen iki mekan olmak üzere toplam 392 dairede yıkım işlemi gerçekleştirilecek.

Yıkım işlemlerinin gerçekleştirilmesinin ardından tıpkı ilk etap yıkım çalışmalarının sonrasında olduğu gibi vatandaşlarımıza maddi ve manevi her türlü desteği vererek onların yanında olacağız.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa