SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

İlaçlama başladı

İlaçlama başladı
Bu haber 30 Haziran 2019 - 23:57 'de eklendi ve 179 kez görüntülendi.

-Günde 1000 litre ilaç atılmaya başlandı

 

Havaların ısınması ile birlikte ilçe merkezi ve mahallelerde sürüngenler, haşere ve sineklere yönelik ilaçlama çalışmaları başladı. İlaçlama ekibi, vatandaşın başvurması durumunda gerekli ilaçlamayı hemen yapacaklarını belirterek, “Vatandaşlarımızın emrindeyiz. Şimdilik ilçe merkezinde ilaçlama çalışmalarına başladık ve yaklaşık 1000 litrenin üzerinde ilaç atıyoruz” dedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşler Daire Başkanlığına bağlı ilaçlama birimi ilçemizde ilaçlama çalışmalarına başladı. İlaçlama ekibinden Ayhan Yerlikaya, şuanda tek ekiple yürütülen çalışmaların, ileride 3’e çıkacağını söyledi.

Sivrisinek, karasinek, akrep, yılan, vez diye tabir edilen sineklere karşı yürütülen çalışmalar çerçevesinde, bataklık alanlar, hayvan gübrelerinin olduğu alanlar, çöp bidonları, ahır ve bodrum katlarına ilaçlama yaptıklarını bildiren Yerlikaya, şöyle konuştu;

“İlaçlama çalışmaları ilçe merkezinde başladı. Önümüzdeki birkaç günde kırsal mahallelerde de başlayacak. İlçe merkezinde gündüz bataklık alanlar, su kenarları, çöp alanları, ahırlar, hayvan gübresi alanlarında gündüz sürdürülüyor. Yaklaşık 700 litre bu alanlara ilaç atılıyor.

Akşam ise cadde ve sokaklarda sürdürülüyor. Cadde ve sokaklarda atılan ilaçlar yaklaşık 400 litre civarında. Bu ilaçlar tamamen sivrisinek, karasinek ve diğer vez dediğimiz haşerelere karşı atılıyor. İlaçlama aralıksız sürdürülecek.

Vatandaşın her zaman emrindeyiz. Amacımız vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşamlarını sürdürmelerine katkı sağlamaktır. Hedefimiz vatandaşların sineksiz, haşeresiz ve sürüngenlerden uzak yaşamasını sağlamaktır. Ben ekibimiz bunun çabası içerisindeyiz.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA