SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

İlaçlama ne zaman yapılacak?

İlaçlama ne zaman yapılacak?
Bu haber 27 Mayıs 2019 - 0:35 'de eklendi ve 152 kez görüntülendi.

Havaların ısınması ile birlikte sinek ve haşereler de boy göstermeye başladı.  Şimdi akıllarda tek bir soru var; “İlaçlama ne zaman yapılacak?”

Cam kapı açamaz duruma gelen vatandaşlar evlerinin içerisine dolan sinek ve üvezlerle baş etmeye çalışıyor.

Havaların ani ısınmasıyla ortaya çıkan sinek, haşere ve üvezler her kesimi canından bezdirdi. Vatandaşlar, sivrisinek ve karasineklerin ortaya çıkmasıyla kapı ve pencerelerini kapatmak zorunda kaldıklarını belirterek, ilaçlama yapılmamasından şikâyet etti.

Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu yıl kara böceğin de görüldüğünü belirten vatandaşlar, hem sinek ve üvezler hem de haşereler için farklı farklı ilaçlama çalışmaları yapılması gerektiğini söyledi.

Vatandaşlar, “Derhal ilaçlama çalışmaları başlamalı. Havalar daha çok ısınınca evlerde duramayacak hale geleceğiz. Balkona çıkıyoruz balkonda varlar, evin içinde oturuyoruz, ışık açıldığı gibi evin içine doluşuyorlar. Kapı pencereyi açamaz hale geldik. Kapalı tutunca da bu kez içeride nefes alamıyoruz. Üstelik bu yıl Kara Fatma diye tabir edilen iri siyah böcekler de ortalıkta dolaşmaya başladı. Bu yüzden hem sinek ve üvezler için ayrı hem de böcekler için ayrı olarak bir an önce ilaçlama çalışmalarının başlaması gerekiyor” dediler.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa