SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

İlaçlama tüm hızıyla devam ediyor

İlaçlama tüm hızıyla devam ediyor
Bu haber 05 Nisan 2020 - 23:52 'de eklendi ve 42 kez görüntülendi.

– 15 kişiden oluşan 3 ekip kamu kurumları, camiler ve çarşıda ilaçlama yapıyor

 

Korona virüsün ülkemizde hızla yayılmasının ardından ilçemizde insanların ortak kullanım alanları olan kamu kurum ve kuruluşları ile ibadethaneler, çarşılar ve dükkanlarda dezenfekte çalışmaları yapılıyor.

Özel kıyafetli ve maskeli 15 kişilik üç ekip tarafından ilçemizde de dezenfekte çalışmaları sürdürülüyor. Büyükşehir Belediyesi, ilçemiz belediyesi ve Kaymakamlığa bağlı temizlik ekipleri sokaklar, ibadethaneler, Kaymakamlık, belediye gibi vatandaşların sıklıkla bulunduğu kamu kurum ve kuruluşlarında ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriyor.

İlaçlama çalışmaları hakkında bilgi veren İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fırat Türken, verdiğimiz talimatlar doğrultusunda ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor dedi.

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Türken; “Büyükşehir Belediyesi ekiplerimiz; Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve kamu kurum ve kuruluşlarının dezenfekte çalışmalarını yürütüyor. Belediye Başkanlığı ekipleri ibadethanelerde çalışmalarını sürdürüyor. Kaymakamlığa bağlı temizlik ekiplerimizi ise esnafların, çarşıların, sokakların ve durakların dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor.

Vatandaşların da Bakanlığımızın belirlediği 14 kurala dikkat etmesini istiyoruz. Topyekûn seferberliğe dönüşen bu konuya katkılarını bekliyoruz. Unutulmamalıdır ki Korona virüsü aldığımız tedbirlerden daha güçlü değildir” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA