SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

İlçe girişi yeni görünüme kavuşacak

İlçe girişi yeni görünüme kavuşacak
Bu haber 19 Şubat 2018 - 2:12 'de eklendi ve 220 kez görüntülendi.
  • Elektrik direkleri geri çekilecek, orta refüj ağaçlandırılacak…

 

İlçemizin girişi yepyeni bir görünüme kavuşacak. Proje kapsamında elektrik direkleri 1 metre geri çekilecek ve orta refüj ağaçlandırılacak.

İlçemizi güzelleştirecek ve çehresini değiştirecek projeler bir bir hayata geçiriliyor. İlçe merkezinde yapılacak doğal gaz, su şebekelerinin döşenmesinin akabinde TEDAŞ tarafından Diyarbakır Caddesi üzerindeki elektrik direkleri 1 metre geriye çekilecek. Orta refüj de kaldırılarak burada ağaçlandırma yapılacak.

Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, hepimizin sorunu olan bozuk yollardan kurtulacağız diyerek şöyle konuştu;

“İlçeye girdiğimiz andan itibaren bozuk yollardan buranın bir yöneticisi olarak, burada yaşayan biri olarak oldukça muzdarip durumdayım. Ama yaptığımız proje ile bu durumdan kurtuluyoruz. Bahar ayında su şebekesinin ve doğal gaz borularının döşenmesinin ardından, TEDAŞ ana cadde üzerinde bulunan direkleri 1 metre geriye çekecek ve böylece caddemiz de genişlemiş olacak. Bunun yanı sıra orta refüjü de kaldırarak ağaçlandırma çalışması yapacağız. Konu ile ilgili projemizi Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü’ne verdik. Hiçbir sıkıntımız yok. Alt yapı çalışmaları bittiği gibi üst yapı çalışmalarını ve sıcak asfaltı tamamlayacağız. Arada boşluk olmayacak ve böylece hem vatandaşlarımızı hem de ilçeye gelen misafirlerimizi mağdur etmemiş olacağız.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA