SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

İlçemiz girişi yeniden düzenleniyor

İlçemiz girişi yeniden düzenleniyor
Bu haber 21 Nisan 2019 - 23:47 'de eklendi ve 221 kez görüntülendi.
  • Ramazan Bayramına yetiştirilmesi planlanıyor

 

İlçemizin girişi yepyeni bir görünüme kavuşacak. Projenin Ramazan Bayramına kadar bitirilmesi planlanıyor.

İlçemizi güzelleştirecek ve çehresini değiştirecek projelerden biri olan ilçe girişinin yenilenmesi için incelemeler yapıldı. İlçe merkezinde yapılan doğal gaz, su şebekelerinin döşenmesinin akabinde Diyarbakır Caddesinde yapılan asfaltlama çalışmasında oluşan tahribatlar nedeniyle yeniden asfaltlama çalışmaları yapılacak. Siverek kavşağı için de proje hazırlandı.

Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, ilçe girişinin bir ilçenin kimliği olduğunu belirterek şöyle konuştu;

“Bir ilçenin girişi o ilçenin kimliğidir. Biz de ilçemizin girişinin yeniden düzenlenmesi için çalışmalara başladık. Seçimden önce girişin yeniden düzenleneceği sözünü vermiştik. İnşallah Ramazan Bayramına kadar ilçemizin girişine yakışır bir kavşak çalışmasını tamamlamış olacağız.

İlçeye girdiğimiz andan itibaren bozuk yollardan buranın bir yöneticisi olarak, burada yaşayan biri olarak oldukça muzdarip durumdayım. Ama yaptığımız proje ile bu durumdan da kurtuluyoruz. Su şebekesinin ve doğal gaz borularının döşenmesinin ardından dökülen asfaltlarda tahribat yaşandı. Yaşanılan tahribat neticesinde yollarda gelen tahribatlar için de bayrak direğine kadar yeniden asfaltlama çalışması gerçekleştireceğiz.

Yine ana cadde üzerinde ağaçlandırma çalışmasını gerçekleştirerek ilçemize güzel bir görünüme kavuşturacağız. Böylece hem vatandaşlarımızı mağdur etmeyeceğiz, hem de turizm sezonunda ilçemize gelen misafirlerimizi mağdur etmemiş olacağız.”

Bizim tek amacımız Çermik’e hizmettir. Her zaman dediğimiz gibi işimiz gücümüz Çermik ve bu doğrultuda Kaymakamımız ile diğer paydaşlarımız ile ilçemize en güzelini yapacağız.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA