SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Adanaspor Akhisar Belediyespor Alanyaspor Antalyaspor Beşiktaş Bursaspor Çaykur Rizespor Fenerbahçe Galatasaray Gaziantepspor Gençlerbirliği İstanbul Başakşehir Kardemir Karabükspor Kasımpaşa Kayserispor Konyaspor Osmanlı Spor Trabzonspor

İlçemiz ilk kez böyle başarı elde etti

Bu haber 08 Temmuz 2018 - 23:58 'de eklendi ve 317 kez görüntülendi.

-16 öğrencimizden 10’u spor lisesine girmeyi hak kazandı

 

Diyarbakır’da yapılan spor lisesi yetenek sınavına ilçemizden katılan 16 öğrenciden 10’u büyük başarı elde ederken, 4 öğrenci de yedeğe kaldı, 2 öğrenci ise başarılı olamadı. Öğrencilerin başarısı memnunluk yaratırken, elde edilen başarının ilçenin elde ettiği ilk başarı olduğu bildirildi.  Çermikspor Altyapı Sorumlusu Ekrem Kahraman ve Çermikspor Antrenörü Yılmaz Tuncay, “Ailelerin çocuklarını spora yönlendirmelerini istiyoruz. Spor, bütün başarıların anahtarıdır” dedi.

Spor lisesi yetenek sınavlarına 3 ay boyunca aralıksız çalıştıklarını, Ramazan ayında bile çalışmaya ara vermediklerini bildiren Kahraman ve Tuncay, bunun semeresini de geçen hafta sonu yapılan sınavda almanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Spor lisesi seçme sınavlarına hazırlık süresinde her türlü desteği sağlayan Kaymakam Mehmet Şerif Olcaş, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçe Gençlik Spor Müdürü Celalettin Karayılan’a teşekkür ettiklerini bildiren Altyapı Sorumlusu Ekrem Kahraman ve Antrenör Yılmaz Tuncay, spor lisesini kazanan öğrencilerin Beden Eğitimi Öğretmenliğinin yanı sıra subaylık ve polislik sınavlarında da çok büyük avantaj elde ettiklerini söyledi.

Sınava 16 öğrenciyle hazırlandıklarını, bunlardan 10’unun sınavı kazandığını, 4’ünün de yedekte yer aldığını, 2 öğrencilerinin ise başarı elde edemediğini bildiren Kahraman ve Tuncay, kazanan 7’sinin Atatürk ortaokulu, 2’sinin fatih ortaokulu, 1’ininde Bayat ortaokulundan olduğunu kaydetti.

4 yedeğe kalan öğrencilerden de umutlu olduklarını, bunlarında yerleşmesini çok arzu ettiklerini bildiren Ekrem Kahraman ve Yılmaz Tuncay, elde edilen başarının ilçenin ilk kez elde en önemli başarı olduğunu, bundan da mutluluk duyduklarını söyledi ve ailelerin çocuklarını spora yönlendirmelerinin, sporunun birçok başarıyı sağladığını söyledi.

Etiketler :
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa