SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

İlçemizde Mersin şöleni

İlçemizde Mersin şöleni
Bu haber 05 Mart 2018 - 0:01 'de eklendi ve 138 kez görüntülendi.
  • Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden Dilekpınar’a yardım eli

 

İlçemizde Mersin şöleni yaşandı. Mersin Büyükşehir Belediyesi talebe kayıtsız kalmayarak Dilekpınar Mahallesi’nde Mersin şöleni gerçekleştirdi.

İlçemiz Dİlekpınar İlköğretim Okulu’nda, “Türkiye’nin değişik yörelerini tanıyalım” konusu altında Mersin’in tanıtımı gerçekleştirildi.

Dilekpınar Anaokulu Öğretmeni Tuğçe Baytatlı çocukların şehri daha iyi kavrayabilmesi amacıyla Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile irtibata geçerek, Kırsal mahallede bir Mersin şöleni gerçekleştirmek için yardım istedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, bu talebe kayıtsız kalmayarak gerekli birimlere talimat verdi. Yapılan çalışmaların ardından Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan bir ekip içinde Mersin’i tanıtan paketler hazırlayarak Dilekpınar’a geldi.

Paketlerde Mersin’in tarihi ve turistik yerlerini anlatan broşürler, yine Mersin’in meşhur narenciye ürünleri ve cezeryesinin yanı sıra öğrencilere çeşitli kırtasiye malzemeleri dağıtıldı. Aynı zamanda Belediyeden gelen ekipler tarafından da Mersin’in tanıtımı gerçekleştirildi.

Aldıkları hediyelerden dolayı mutlulukları gözlerinden okunan çocuklar, hem gelen konuklarına hem de öğretmenlerine teşekkür etti.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın gösterdiği hassasiyetten dolayı kendilerine teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, “çocuklarımızın içerisinde bırakın Diyarbakır’ı bulunduğu ilçeyi bile görmeyenler var. Çocuklarımız her şeyi kitaplardan öğreniyorlar. Böyle bir çalışma ile hem değişik kültürleri bire bir yaşamış oldular hem de ufukları genişledi. Bu konuda emeği geçen öğretmenimize teşekkür ederken, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a da gösterdiği hassasiyetten dolayı şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Etkinlik sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a verilmek üzere Çermik’in tarihi ve turistik yerlerini anlatan yağlı tablo hediye etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa