SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

İlçemizden İzmir’e yardım seferberliği

İlçemizden İzmir’e yardım seferberliği
Bu haber 09 Kasım 2020 - 0:06 'de eklendi ve 121 kez görüntülendi.

İzmir Seferihisar’da yaşanan depremin ardından ilçemizde depremzedelere yönelik yardım kampanyası başlatıldı.

Kızılay Şube Temsilciliği ve Diyanet Vakfı öncülüğünde başlatılan kampanya için Kaymakamlık başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları sosyal medya hesaplarından yardım çağrısında bulundu.

Geçtiğimiz Cuma günü İzmir Seferihisar’da meydana gelen ve 114 kişinin yaşamını yitirdiği, 1035 kişinin de yaralandığı deprem dolayısı ile İlçemiz Kızılay Şubesi ve Diyanet Vakfı öncülüğünde Kaymakamlık, belediye ve Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı’nın destekleriyle ilçemiz Belediye Meydanında kurulan Kızılay çadırında ve Spor Salonunda depremde zarar görenler için yaşam malzemesi (gıda kolisi, nohut, pirinç, bulgur, kuru fasulye, kırmızı ve yeşil mercimek, sıvı yağ, salça, piknik kahvaltılık malzeme, battaniye, hijyen seti, çocuk bezi başta olmak üzere) yardım toplanacak.

Ayni yardımların kabul edildiği bu noktaların dışında vatandaşlar, nakdi yardımlar için AFAD veya Kızılay’a ait banka hesap numaralarına para yatırılabilir. Yardım Kampanyası bugün başlayıp 23 Kasım’da sona erecek.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa