SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

İlçemize E-Sınav Merkezi yapılacak

İlçemize E-Sınav Merkezi yapılacak
Bu haber 20 Eylül 2021 - 10:42 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ilçemize E-Sınav Merkezi yapılacağını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’a gelerek temaslarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Diyarbakır genelinde yapılacak eğitim yatırımları hakkında da açıklamalarda bulundu. Bakan Özer, Diyarbakır genelinde sekiz tane E-Sınav Merkezi (Elektronik Sınav Sistemi) yapılacağını bunlardan birinin de ilçemizde hizmete gireceğini açıkladı.

E-Sınav, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu kursiyerlerinin sınavları için şimdilik kullandığı sisteme verilen bir isim. Elektronik ortamda düzenlenecek olan bu sınav, şu anda aralarında Ankara, İstanbul ve İzmir´in de yer aldığı 16 ilde gerçekleştirilirken, bu sisteme ilçemizde dahil olacak.

Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, “vatandaşlar, merkezi sınav sistemi gibi aylar boyunca beklemeye gerek kalmadan e-sınav merkezinin uygun olduğu günlere randevu alabilecek. Aynı zamanda kursa kayıtlı olduğunuz ilçe dışında da sınava girme hakkına sahip olacaksınız. E sınav yapılması ile birlikte kağıt maliyetinden de tasarruf sağlanacak” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa