SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

İlçemize tarihinde ilk kez bir Bayan Kaymakam atandı

İlçemize tarihinde ilk kez bir Bayan Kaymakam atandı
Bu haber 03 Eylül 2018 - 0:28 'de eklendi ve 806 kez görüntülendi.

-İlçemizde 2 yıl görev yapan Kaymakam Olcaş, Erzincan Vali Yardımcılığına getirildi

 

Son Mülki İdare Amirleri kararnamesi ilçemiz Kaymakamlığına Sivas’ın Felahiye Kaymakamı Nazlı Demir atandı. İlçemize tarihinde ilk kez bir Bayan Kaymakam atanırken, 2 yıldan beri ilçemizde görev yapan Kaymakam Mehmet Şerif Olcaş da Erzincan Vali Yardımcılığına getirildi. Kaymakam Olcaş, kendi talepleri doğrultusunda atamasının yapıldığını belirterek, “Hayırlı olsun” dedi.

Erzincan Vali Yardımcılığına atanan Kaymakam Olcaş, bir süre daha görevini sürdüreceğini,talebinin Bakanlık tarafından uygun görülmesinin de kendisini sevindirdiğini belirterek, “Bizim talebimiz bu yöndeydi. Bakanlık da uygun gördü. Hayırlı olsun” dedi.

Son Mülki İdare Amirleri kararnamesi ile İlçemize tarihinde ilk kez bir Bayan Kaymakam atandı. Önümüzdeki günlerde ilçeye gelerek görevine başlayacak olan Kaymakam Nazı Demir’in özgeçmişi şöyle;

“ 11 Ağustos 1986 tarihinde Yozgat’ın Sarıkaya ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Sarıkaya’ da tamamladı. 2008 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2010 yılında Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 99. Dönem Kırıkkale Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. İçişleri Bakanlığının 02.09.2014 tarihli kararnamesi ile Tokat’ın Sulusaray İlçesine atandı. Yaklaşık iki buçuk yıl süren görevinin ardından, 01.12.2016 tarihli Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile Sivas’ın Felahiye ilçe Kaymakamlığına atandı. Kaymakam Demir, son Mülki İdare Amirleri kararnamesi ilçemiz Kaymakamlığına atandı.”

Erzincan Vali Yardımcılığına atanan Kaymakam Mehmet Şerif Olcaş’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA