SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“İlçemizin çehresi değişecek”

“İlçemizin çehresi değişecek”
Bu haber 10 Mayıs 2021 - 0:01 'de eklendi ve 209 kez görüntülendi.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, beş yılda Çermik’in çehresinin değişeceğini söyledi. Belediye Başkanı Karamehmetoğlu; “Ne taahhüt ettiysek yaptık” dedi.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, yapılacak ve yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmede bulundu. Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, ilçede hayal edilemeyecek çalışmaları yaptıklarını bundan sonra da ilçeyi güzelleştirmek için çalışmaların aralıksız sürdürüleceğini söyledi.

Çalışmalar doğrultusunda herkesin görüşlerini aldıklarını, bu yüzden de gece gündüz demeden vatandaşlarla iç içe olduğunu belirten Belediye Başkanı, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Biz yaptıklarımız ve yapacaklarımız çalışmalarda her kesimin görüşüne önem veriyoruz. Özellikle halkımızın istek ve talepleri bizim için emirdir. Çünkü biz onların hizmetkârı olmak için bu koltukta oturuyoruz. Gece gündüz demeden vatandaşlarımızın şikâyetlerini, istek ve taleplerini dinliyoruz ve bu doğrultuda çalışıyoruz. Sadece vatandaşlarımızdan sabır istiyoruz. İlçemizin çehresini değiştireceğiz. Sayın Valimiz, Kaymakamımız, milletvekillerimiz ve en önemlisi Sayın Cumhurbaşkanımızdan büyük destek alarak bunları gerçekleştireceğiz. Çünkü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ilçemizi çok seviyor. Bu yüzden Çermik’i hak edilen yere getireceğiz.

Geçmişte hayal olan doğal gaz bugün evlerimizde kullanılıyor. İstemeden çabalamadan bir şeyin sahibi olamazsınız. DİSKİ Genel Müdürümüzü ilçemize davet ettim (Asbest borularla su içiyoruz) dedim. Bugün şehrin her tarafında su borularının değişimi yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi ile görüşerek köy içlerinin kilitli parke taşı döşenmesi sadece ilçemizde gerçekleştirildi. 9 köyün içi tamamen kilitli parke taşı ile döşendi.

İlçemizde park yoktu, Çermik için utanç yeri olan çöplükte şimdi tertemiz bir park var. Çarşı projemiz onaylandı, yapılacak. Çermik Ergani arası sözleşme imzalandı, en kısa sürede yolun yapımı gerçekleştirilecek.

Yine hamamlar ile ilgili Bakanımız ile yaptığımız görüşmeler neticesinde yapıldığı günden beri yenileme çalışması yapılmayan tarihi hamamları aslına uygun restorasyonunu gerçekleştirdik.

Yapılacak olan çalışmalarda da Valimiz, Kaymakamımız, ilçe başkanımız ve teşkilatımız ile görüşerek yol haritamızı belirleyeceğiz.

2.5 yıl gibi kısa bir sürede yapılan bu çalışmalarda tabi ki en büyük destekçimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Kendisine ilçem adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA