SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

İlçemizin çehresi değişecek

İlçemizin çehresi değişecek
Bu haber 22 Şubat 2021 - 0:05 'de eklendi ve 275 kez görüntülendi.
  • Belediye Başkanlığının Çarşı Projesi için ihaleye çıkıldı

 

İlçemizin turizmine ivme kazandıracak olan “Çarşı Projesi” hayat buluyor. Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, Çarşı Projesi ile ilçenin çehresinin değişeceğini söyledi.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu’nun girişimleri sonucu, Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu tarafından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine yaptırılacak proje maliyetinin yaklaşık 7 milyon lira olacağı belirtildi.

Çarşı Projesinin ilçe adına çok önemli ve ilçenin çehresini değiştirecek bir proje olduğunu belirten Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, gazetemize şu şekilde konuştu;

“240 dükkanın ve 650 metre uzunluğundaki caddenin yapımı için 2 bin 760 metrekare alanda çalışma yapılacak.

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu’nun ilçemize yaptığı ziyaret esnasında gerçekleştirdiğimiz görüşmede ilçemiz için önemli projelerinden biri olan “Çarşı Projesinin büyük bir proje olduğunu ve bunun yapımının ilçemiz için çok önemli olduğunu belirttik. Kendisi de bize “ihaleyi isterseniz siz yapın” teklifinde bulundu. Fakat biz ihalenin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmasının daha uygun olacağını söyledik. Kendisi de kabul ederek ihalenin büyükşehir tarafından yapılmasını kabul etti.

İhale Mart ayının 16’sında Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’nde saat 11’de gerçekleştirilecek. İhalenin sonuçlanmasının ardından yüklenici firma ile sözleşme imzalandıktan 5 gün sonra yer teslimi yapılarak işe başlanacak. İşin bitirme süresi 240 gün olacak.”

İlçenin önümüzdeki 30-40 yılına yönelik bir proje yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu;

“Proje üzerindeki eksiklikler giderilerek kusursuz bir hale getirildi. Proje kapsamında, Çarşı Caddesinde 158 ve Eski Siverek Caddesinde 82 olmak üzere toplam 240 işyeri yenilenecek.

Bu kapsamda dükkanların cephe giydirmesi ve sundurmaları yapılacak. 650 metre uzunluğundaki caddeler 4 bin 500 metrekare blok taştan yapılacak. Böylece daha estetik görünüm kazandırılacak, caddelerin aydınlatma ve yağmur suyu şebekesi de gerçekleştirilecek.

Projede emeği geçen Valimiz ve Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Münir Karaloğlu ve eski Kaymakamımız Nazlı Demir’e teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, “Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, bakanlarımız ve milletvekillerimizle birlikte ilçemizin çehresini değiştirecek yatırımlara ve çalışmalara devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA