SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“İlçeye bayan elinin değmesi çok önemlidir”

“İlçeye bayan elinin değmesi çok önemlidir”
Bu haber 24 Eylül 2018 - 0:10 'de eklendi ve 232 kez görüntülendi.
  • Milletvekili Eker, esnafları gezdi, Gazetemizi ziyaret etti

 

Diyarbakır AK Parti Milletvekili Mehdi Eker, Ebubekir Bal ve beraberindekiler ilçemizde esnaflarla bir araya geldi. Gazetemizi de ziyaret eden Milletvekili Eker ve beraberindekiler, gazetemiz kurucusu Bülent Boztepe’den bilgi aldı. İlçemize yeni atanan Kaymakam Nazlı Demir’e de başarılar dileyen Milletvekili Mehdi Eker, ilçeye kadın elinin değmesi ile çehresinin değişeceğine inandığını söyledi.

Ak Parti Diyarbakır Milletvekilleri Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Gıda Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Kutbettin Arzu ve il teşkilatı ile birlikte ilçemize geldi. Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçe Başkanı Sehit Kaya ve partililer tarafından karşılanan milletvekilleri ve beraberindekiler, taziye ziyaretinde bulunduktan sonra esnafları gezerek sohbet ettiler.

Pazarda kurulan ikram sofrasına Kaymakam Nazlı Demir’in de katılımıyla gerçekleşen vatandaş buluşmasında, Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker, Çermik’in değerlerini ön plana çıkaracak çalışmalar içerisinde olacaklarını söyledi.

Milletvekili Eker, “Bakın su, doğalgaz, yollarımız yapılıyor. En büyük nimet olarak Allah buraya kaplıcaları vermiş. Bunları en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Bu sene kaplıcalarımızda iyileştirmelere gittik, tarihi kaplıcalarımız da yenilenecek, etrafında modern tesisler yapılmaya başlandı. Gelincik Dağı, Sinek Çayı, Haburman Köprüsü gibi tarihi eserler ve bunların etrafında çok güzel dinlenme tesisleri var. Bunları değerlendirirsek, Çermik’e gelen turistlerle burası ihya olur. Keza yetişen ürünün haddi hesabı yok, bunları çok iyi değerlendirmek lazım” dedi.

Yeni görevine atanan Kaymakam Nazlı Demir’e “hayırlı olsun dileğinde” de bulunan Milletvekili Eker, ilçeye kadın elinin değmesi ve belediye ile birlikte güzel işler, daha düzenli bir çevre, yatırımlar oluşacağına inandığını söyledi.

Kaymakam Nazlı Demir de milletvekillerine teşekkür ederek, görevlerinin vatandaşa hizmet olduğunu söyledi.

İlçede yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu’nun konuşmasının ardından, milletvekilleri gazetemizi ziyaret etti.

Gazetemiz kurucusu Bülent Boztepe’den gazete hakkında bilgi alan Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, “Gazetenin tirajı ve ne zamandan beri yayınlandığı” yönündeki sorusuna, Kurucumuz Boztepe, “400 tirajımız var ve 16 yıl bitti 17. Yıldan beri yayımlanıyoruz. İlçenin ilk gazetesidir. Gazetemiz okunan ve takdir edilen gazetedir” yanıtını verdi. Bakan Eker de teşekkür etti ve başarılarımızın devamını diledi.

Eker ve beraberindekiler arasa meydanına kadar esnafları gezdikten sonra, Çüngüş’e geçmek üzere ilçemizden ayrıldılar.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA