SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

İlk fabrikamız olacak

İlk fabrikamız olacak
Bu haber 11 Kasım 2019 - 0:12 'de eklendi ve 451 kez görüntülendi.

-İlk etapta 70 kişiye iş imkânı sağlanacak, bu sayı 270’e çıkacak

 

Merkezi İstanbul’da olan bir firma, ilçemizde tekstil fabrikası kurmak için Kaymakamlığa başvurarak, arsa talebinde bulundu. Milli Emlak tarafından hazine arazisi tahsisi gerçekleşmesi halinde, firma tekstil fabrikasına kurmaya başlayacak ve ilk etapta 70 kişiye iş olanağı sağlayacak.

Edinilen bilgiye göre, bir süre önce Kaymakamlığa Başvurarak Kaymakam Demir ile görüşen işadamları, ilçemizde tekstil fabrikası kurmak istediklerini bildirdi.

Kaymakam Demir, işadamlarına teşekkür ederek, tekstil fabrikasının yapılması için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi ve Milli Emlak memuruna gerekli talimatı verdiği öğrenildi.

Kurulacak tekstil fabrikasında ilk etapta 70 kişi istihdam edileceği, fabrikanın tam kapasite ile hizmete girmesi ile bu sayının 270’e çıkacağı öğrenildi.

Yapılması planlanan ve İlçenin ilk fabrikası olacak tekstil fabrikası ile ilçe ekonomisinin canlanacağı belirtilerek, tekstil hammaddesi ilan pamuğun daha geniş alana ekileceği, bunun da çiftçinin ekonomisine de başta olmak üzere katkı sağlayacak.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA