SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

İlk kez sağlık turizmi fuarına katıldık

İlk kez sağlık turizmi fuarına katıldık
Bu haber 09 Nisan 2018 - 0:16 'de eklendi ve 134 kez görüntülendi.

-İlçemiz standını Bakan Çavuşoğlu ziyaret etti

-Başkan Karamehmetoğlu, “ilçemizi dünyaya tanıtacağız”

 

İlçemiz ilk kez alternatif sağlık turizmi fuarına katıldı. İlçemizin tanıtım standını Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ziyaret etti. Başkan Şehmus Karamehmetoğlu, ilçeyi dünyaya tanıtacaklarını belirterek, “Dünyanın en iyi sıcak suyuna sahip ilçemiz, alternatif turizmde marka haline getireceğiz. Başka çaremiz yok” dedi.

Antalya’da bu yıl ikincisi düzenlenen Cumhurbaşkanlığı himayesindeki ‘HESTOUREX Fuarı’nda, Karacadağ Kalkınma Ajansının desteği ile ilçemiz Belediye Başkanlığı da stant açtı. Belediye Muhasebe Müdürü Salim Demir ile Mühendislerden Hayrullah Çelik’in görev aldığı stantta, ilçemizle ilgili broşürler ziyaretçilere dağıtıldı, kaplıca suyunun yararları anlatıldı, içerdiği minareler bakamından dünyanın şifalı en iyi ikinci sıcak su olduğu belirtilerek, ziyaretçilere geniş bilgiler sunuldu.

-Çavuşoğlu ilçemiz standında

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bu yıl ikinci kez kapılarını açan Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı’nı (HESTOUREX) ziyaretti.ANFAŞ Expo Center’de düzenlenen fuarda ilçemiz standını gezen Çavuşoğlu, Demir ve Çelik’ten bilgi alıp, başarılar diledi, memnuniyetini ifade etti. Bakan Çavuşoğlu burada yaptığı açıklamada, “Bu sene 165 ülkeden 5 binden fazla alım heyeti geldi, yüzde 25’lik bir artış var” dedi.

-“Farklı destinasyonlardan ziyaretçi geldi”

Ziyaretin ardından değerlendirmede bulunan Çavuşoğlu, geçen yıl fuara büyük bir ilginin olduğunu ve 4 gün içinde 10 milyar TL’ye yakın hastane, şirket, otel, sporla ilgili tesislerin sözleşmeler yaptığını aktardı.

Bu yıl Türkiye’ye gelen turist sayısının artışında yapılan sözleşmelerin etkili olduğunu dile getiren Çavuşoğlu, “Sadece bizim etrafımızdaki ülkelerden değil, Latin Amerika’dan Asya’ya kadar, farklı destinasyonlardan turist gelmesine ciddi bir katkı sağlıyor. Ama esas itibariyle sağlık, spor turizmi alternatif turizmle bildiğimiz klasik turizmin dışına çıkarak, farklı alanlardan da gelir elde ediyoruz. Türkiye sağlık alanında son 16 yılda çok ciddi yatırımlar yaptı. Şimdi şehir hastaneleri kuruyoruz. Elbette halkımız bundan en iyi şekilde faydalanacak, milletimiz için yapıyoruz. Özel sektörde sağlık alanında çok büyüdü. Sağlık turizminden ciddi gelir elde etmeye başladık” diye konuştu.

-İlçemizi dünyaya tanıtacağız

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, ilk kez bir alternatif sağlık turizmi fuarına katıldıklarına dikkat çekerek, Antalya’da düzenlenen fuarda ilçeyi ve kaplıca suyumuzu en iyi şekilde tanıttıklarını, “Bu ilktir. İlçemizi dünyaya tanıtacağız. Dünyanın en iyi sıcak suyuna sahibiz. Bunu dünya insanlarının hizmetine sunacağız. İnanıyorum ki bundan sonra ilçemize çok daha fazla turist gelecek. Yapılacak fiziki yeni yapılaşmalarla da gelenlerin ihtiyacını en iyi şekilde karşılayacağız. Özel sektörü de bu yönde yatırım yapmaya çağırıyorum. İlçemizi alternatif sağlık turizmi merkezi haline getireceğiz. Başka çaremiz yok” diye konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa