SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

İlköğretimde yüzde yüz okullaşma oranına yükseldik

İlköğretimde yüzde yüz okullaşma oranına yükseldik
Bu haber 21 Aralık 2020 - 0:15 'de eklendi ve 110 kez görüntülendi.
  • İlçeler arasında ilk sırada yer alıyoruz

 

İlçemiz, ilköğretim okullaşma oranında yüzde yüze ulaşarak ilçeler arasında ilk sıradaki yerimizi aldık.

Okullaşma oranında ilk sırada yer almanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Kaymakam Ramazan Polat, “Okul öncesi eğitime son zamanlarda verilen önemin artmasının ardından kurumlar da bu konuda büyük bir çaba harcıyor. Sayın Valimiz Münir Karaloğlu’nun ilçemiz ziyaretinde sunduğumuz okullaşma oranı hepimiz için gurur kaynağıdır. Bunu Milli Eğitim personelinden, okul idarecilerine, öğretmenlerimizden velilerimize kadar herkese borçluyuz. İlçemizin eğitime verdiği önemin en büyük göstergesi olan okullaşma oranında ilk sırada yer aldığımız için herkese teşekkür ediyoruz.

Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yaptığı çalışmalarda ilçemizin okul öncesi eğitimde yüzde 85, ilköğretim eğitiminde yüzde 100 ve ortaöğretim okullaşma oranında yüzde 97,83 seviyesini yakaladık. Tabi ki hedefimiz tüm yaş aralığında okullaşma oranını yüzde 100 seviyesine ulaştırmaktır. Bu konuda sadece Milli Eğitim Müdürlüğü değil, tüm kurumlarımız yoğun çaba harcıyor.

Sayın Valimiz de bu tablodan oldukça mutlu olduğunu ifade ederken, kendisi de tüm alanlarda yüzde 100 orana ulaşmamız gerektiğini söyledi ve yakalanan bu başarıdan dolayı tüm Çermik halkını tebrik etti.

Okullaşma oranının tüm kademelerinde yüzde 100’e ulaşmak için yapılan projeler, kalkınma ajanslarının çağrıları ve ilgili kurumların yapıldığı tüm projelere başvurumuzu yaparak eğitim kalitesini de yükseltmekteyiz.”

Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, Diyarbakır ilçeleri arasında birinci sırada olduklarını belirterek şöyle konuştu; “Tüm yaş aralığındaki çocuklarımız eğitim ve öğretimlerini sürdürüyorlar. Hedefimiz tüm çocukları okullaşmaya dahil etmektir. Bu çocuklarımızın okullaşmasını sağladıktan sonra da nitelik anlamında da iyi bir eğitim dönemi geçirmelerini sağlamaktır. Okullaşmada en üst seviyeye çıkmamızı sağlayan okul idarecilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum. Her zaman olduğu gibi pandemi sürecinde de çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin yanında olmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz.”

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA