SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

İŞGEM’DEN DİYMED ÜYELERİNE MASKE

İŞGEM’DEN DİYMED ÜYELERİNE MASKE
Bu haber 12 Nisan 2020 - 23:51 'de eklendi ve 141 kez görüntülendi.

İş Sağlığı ve Güvenliği Ekipmanları Merkezi, Diyarbakır Yerel Medya Derneği üyelerine maske armağan etti. Genel Müdür Mehmet Narin, gazetecilerin zor olan görevlerinin Koronavirüs sürecinde daha da zorlaştığını ve işletme olarak küçükte olsa bir destek sunduklarını söyledi.

İş Sağlığı ve Güvenliği Ekipmanları Merkezi (İŞGEM), Diyarbakır Yerel Medya Derneği (DİYMED) üyelerine, Koronavirüsten korunmak amacıyla maske armağan etti.

Aralık’ta Çin’in Hubey Eyaleti’ne bağlı Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan Koronavirüs binlerce kişinin ölümüne, yüzbinlerce kişinin hastalanmasına neden olurken, sahada haber peşinde koşan gazeteciler de tehdit ediyor.

Bu zor günlerde birçok kurum ve kuruluş, başta sağlık çalışanları olmak üzere bazı meslek gruplarına destek olurken, bir destekte de İŞGEM’den gazetecilere geldi. İŞGEM, DİYMED üyelerine hem uzun ömürlü, hem de daha koruyucu özelliği bulunan N95 maske armağan etti.

İŞGEM Genel Müdürü Mehmet Narin, gazetecilerin zor olan görevlerinin Koronavirüs sürecinde daha da zorlaştığını ve işletme olarak küçükte olsa bir destek sunduklarını belirterek şöyle konuştu:

“Gerçekten çok zor bir dönemden geçiyoruz. Bu dönemde gazeteciler hayatlarını tehlikeye atarak, haber almamızı sağlıyorlar. Bizlerde kurum olarak gazetecilere küçük bir destek sunmak istedik. Diyarbakır Yerel Medya Derneği’ne armağan ettiğimiz N-95 maskeler hem uzun ömürlü, hem de en fazla koruyucu özelliği bulunan maskelerdir. Tüm basın mensubu arkadaşlarımıza bundan sonra da desteğimiz devam edecektir.”

Kaplan: Çok fırsatçı çıktı

DİYMED Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Kaplan da, İŞGEM’in bu süreçte toplumu bilinçlendirme görevini en iyi şekilde yerine getirdiğini ifade ederek, “Bu zorlu dönemde çok fırsatçı çıktı. Ancak İŞGEM gibi işini doğru ve dürüst yapan kuruluşlar, topluma yararlı işler yaptı ve yapmaya devam ediyor. Yönetim Kurulu ve üyelerimiz adına İŞGEM Genel Müdürü Mehmet Narin ve İŞGEM çalışanlarına teşekkür ediyorum ” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA