SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

İşsiz kadınlar kendi işini kuracak

Bu biyografi 11 Kasım 2019 - 0:10 'de eklendi ve 402 kez görüntülendi.
İşsiz kadınlar kendi işini kuracak

-Ahmet K. Torun Çermik Mikrofinans Birimi yarın açılıyor

 

İlçemiz aşığı hayırsever merhum Ahmet Kamil Torun ilçesini bir kez daha unutmadı ve adını taşıyan kadınlara kendi işini kurmaları için oluşturulan Mikrokredi Finans Birimi yarın açılıyor.

Hayatta iken hayırseverliği ile yoksul ve yardıma muhtaç aileleri her zaman gözeten ve koruyan, yaklaşık 2 ay önce hayatını kaybeden Ahmet Kamil Torun’un ailesi ilçemizde kadınların iş kurmalarını sağlamak amacıyla Mikrofinans Birimini faaliyete geçiriyor.

Yarın ÇATOM’un yerinde hizmete girecek olan Mikrofinans Biriminin açılışına İçişleri eski Bakanı Abdulkadir Aksu, katılımı beklenen Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzel, Kaymakam Nazlı Demir, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Ajlan Sunal, Hayırsever İş insanı Ahmet K. Torun’un ailesi, Ak Parti 22. Dönem Milletvekili Avukat Cavit Torun, Türkiye Şeker Fabrikaları eski Genel Müdürü Azmi Aksu, Voleybol Federasyonu Asbaşkanı Ahmet Göksu, Avukat Murat Aksu, İş insanları Selçuk Yıldırım ve Zeynel Yücel ile diğer davetliler katılacak.

Açılış öncesi İçişleri Eski Bakanı, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Aksu ile açılışa katılanlar, ilçemizin tarihi ve turistik yerlerini gezecekler.

Birimin açılışından sonra Çermik Anadolu Lisesi Konferans salonunda yapılacak törende çeşitli konuşmalar yapıldıktan sonra Hamambaşı’na geçilecek.Katılımcılar turistik otelde konakladıktan sonra Çarşamba günü ilçemizden ayrılacaklar.

Mikro Kredi Nedir?

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) bünyesinde yürütülen Türkiye GrameenMikrofinans Programıyla, finansal sıkıntının azaltılması ve Türkiye’de yoksulların küçük bir sermayeye ulaşmasını sağlamak amacıyla mikrokredi faaliyeti gerçekleştiriliyor.

Mikrokredinin öncüsü ve Nobel Barış Ödülü Sahibi Prof. Dr. Muhammed Yunus’un kurduğu Grameen Bank ile yoksulluğun azaltılmasına katkı sağlamak üzere geliştirilen programda, teminat ve kefalet gerekmeden, dar gelirli kadınlara gelir getirici faaliyette bulunmalarını sağlayacak şekilde tamamen güvene dayalı mikrokredi veriliyor.

Ülkemizde ise TİSVA’nın kuruculuğunu ve başkanlığını Prof. Dr. Aziz Akgül yapıyor.

 

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA