SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

İşsizliğe bir çarpıcı örnek de ilçemizden

İşsizliğe bir çarpıcı örnek de ilçemizden
Bu haber 18 Haziran 2018 - 0:11 'de eklendi ve 107 kez görüntülendi.

-165 kişinin alınacağı iş için yüzlerce kişi başvurdu

-İşe alımlar seçimden sonraya kaldı

İlçemizde Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında 165 kişinin alınacağı iş için yüzlerce kişinin başvurduğu bildirildi. Başvurular, işsizliğin ne kadar büyük boyutlara ulaştığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve Müftülüğe bağlı kurumlarda çalıştırılmak üzere, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında İŞ-KUR aracılığıyla işe alınacak 165 kişi için kuralar seçimden sonraya kaldı.

Diyarbakır’da yapılacak kuralarla belirlenecek olan İŞ-KUR programı için Kaymakamlığa 60, Belediyeye 90 ve Müftülüğü 15 kontenjan ayrıldı.

Bunu duyan yüzlerce maddi zorluk çeken kadın, erkek, genç, yaşlı kurumları aşındırarak başvurularını gerçekleştirerek beklemeye koyuldu.

-İşsizlik oranı yüzde 13

Ülkemizde resmi işsizlik oranının yüzde 13 (4 milyona yakın kişi), gayri resmi oranının yüzde 21’i aştığı (7 milyonun üzerinde) olan işsizliğin bir çarpıcı örneği de ilçemizde gözler önüne serildi.

Altı ay da olsa evlerine ekmek, aş götürmek isteyen aile bireyleri, kura sonuçlarını bekliyor. Başvuru yapan aile bireyleri adil bir kura olmasını dilerken, hak edenin işe başlaması gerektiğini, eğer farklı yollara başvurulursa bunun hem dini hem de insani yükünün ağır olacaklarını belirttiler.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa