SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

İşte Çermik Gazetesi’nin gücü

İşte Çermik Gazetesi’nin gücü
Bu haber 20 Ekim 2019 - 23:57 'de eklendi ve 262 kez görüntülendi.

-Boğazkere cinsi şaraplık üzümün kilosunu 3.8’den 4 TL’ye çıkaran şirketler, üreticileri sevindirdi

-4 TL olmalıdır dedik, oldu

 

İlçemiz Kuyu başta olmak üzere şaraplık üzümün yetiştirildiği mahallelerde sevinç yaşanıyor.

Gazetemizde bir süre önce manşetten yayımlanan “Şaraplık üzümde baş fiyat 4 TL olmalıdır” haberimiz ses getirdi, firmalar 3.8 TL verdikleri üzümü 4 TL’den aldı.

Şaraplık üzüm üretim merkezleri arasında yer alan Kuyu mahallesinde yüksek kalitedeki üzüm tamamen satıldığını bildiren Üretici Koçali Balpetek, bu yıl köyden 600 ile bin ton orasında ürünün satıldığını tahmin ettiklerini söyledi

Mahallelerinde şaraplık üzüm boğazkere cinsi üzümün bu yıl da yine Ankara merkezli Kavaklıdere’ye beklentileri doğrultusunda kilosunu 4 TL. ye sattıklarını bildirdi. Üzümün bu yıl iyi fiyatla satılmasının üreticileri sevindirdiğini kaydeden üretici Balpetek, “Bu yıl şaraplık üzüm boğazkerenin çok güzel kaliteli ürün verdi. Ancak teğetlerde salkımların seyrek olması neden ile rekoltede düşüş yaşandı. Buna rağmen üreticilerimiz iyi gelir elde edildi” diye konuştu.

Kuyu mahallesinin yanı sıra Kalaç ve Elifuşağı mahalleleri ile Çüngüş’e bağlı Yeni Köy mahallesi ve Mırgan Yaylalarında da şaraplık Boğazkere üzümü yetiştiriliyor. Buralarda üreticiler ürünlerini şarap üreticisi firmalara sattı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa