SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

İşte Çermikli olmanın ayrıcalığı

İşte Çermikli olmanın ayrıcalığı
Bu haber 15 Eylül 2019 - 23:28 'de eklendi ve 222 kez görüntülendi.

-Ekonomik koşullar ağırlaşmasına rağmen, parasını kaybedeni arıyor

 

Ekonomik koşulların her geçen gün ağırlaşmasına rağmen ilçemizde bulduğu parayı sahibine ulaştırmak için Belediye hoparlöründen anons yaptıran, tanıdıklarını tek tek gezerek para bulduğunu söyleyen genç, takdir topladı.

Hayvan Besiciliği yapan ve geçimini hayvanların peşinde koşarak geçiren Rıdvan Tunç (32), Belediye meydanında bulunduğu bir sırada yerde para bulduğunu, anında çevredeki insanlara para kayıp edip etmediğini sorduğunu belirterek, “Kimseden cevap alamayınca hemen Belediyeye çıktım. Durumu anlattım ve para kaybedenin başvurmasını istedim” dedi.

Belediye önünde uzun süre beklemesine rağmen hiç kimsenin yanına gelmediğini, bunun üzerine esnafları tek tek dolaşmaya başladığı, tanıdıklarına söylediğini anlatan Tunç, gazetemize şunları söyledi;

“Ben para sahibini ararken, Çermik Gazetesi’ne de başvurmam söylendi. Bu konuda yardım ettiğiniz için teşekkür ederim. Bulduğum para büyük bir meblağ değil. Ancak bir insanın 2 aylık mutfak ihtiyacını karşılayacak miktardadır. Parayı bulduğum zaman kendimi o insanın yerine koydum. Belki çocuğunun ihtiyacını karşılayacaktı. Belki de hastasını getirmişti.

İşte bunları düşünerek paranın sahibini arıyorum. Kayıp paranın ne kadar olduğunu söylemesi ve banknotların ne kadar olduğunu bilen gerçek parasını kaybedeni arıyorum. Gerçekten bulduğum için hem sevinçliyim hem de mutsuzum. Çünkü sahibini bulamazsam ne yapacağımı bilemiyorum. Tabi ki bir bilene soracağım ve gereğini yapacağım.”

Vatandaşlar ilçede kurulduğundan beri insanların bulduğu para, ziynet eşyası ve diğer eşyaları hep arayarak sahiplerine teslim ettiğini, olumsuz ekonomik koşullara rağmen bunun devam etmesinin sevindirici olduğunu belirterek, “Başka yerlerde görüyoruz, para için neler yapıldığını. Hatta insanların öldürüldüğünü. Rıdvan Tunç’a ve altın bulup sahibini arayan esnaflarımızdan Cuma Anaeli’ne teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA