SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

İşte gerçek!

İşte gerçek!
Bu haber 23 Şubat 2020 - 23:42 'de eklendi ve 66 kez görüntülendi.

Her geçen gün yaşam giderek daha da güçleşirken, söylemlere baktığınızda nasıl buifade ediliyor demeden insan kendini alamıyor.

Ünlü Amerikalı iş adamı, hisse senedi yatırımcısı ve hayırseverdir. 20. yüzyılın en başarılı yatırımcılarından biri olarak gösterilmektedir. BerkshireHathaway yatırım şirketinin CEO’su ve en büyük hissedarı olan Warren Edward Buffett, bakınız insanı nasıl görüyor.

WarrenBuffett, “Bir insanda 3 şey arayın. Zekâ, Enerji ve Dürüstlük.

Eğer sonuncusu, yani dürüstlük yoksa ilk ikisi ile de uğraşmayın.” diyor.

Ne kadar doğru değil mi?

Dürüstlük her şeyin üstünde geliyor. Öyle ya, dürüst değilseniz zekânınızı ve enerjinizi iyi kullanamazsınız.Peki, kullanılmayınca ne olur?

İnsanlar mutsuz, karamsar ve yaşamdan zevk alamaz hale gelir. Sonuçtada kendine, çevresine, hatta bütün insanlığa zarar verir.

Günümüzde bunu yaşıyoruz.

Maalesef ülkemizde insanlar mutsuz, karamsar ve ileriyi göremez duruma geldi.

Bakınız, yıllardır ülkeler arası mutluluk endeksi hazırlayan piyasa ve düşünce araştırma kuruluşu Ipsos, 2019 yılı mutluluk endeksini açıkladı. Online olarak yapılan araştırmaya göre, Türkiye’de yaşayanların sadece yüzde 3’ü kendini “çok mutlu” hissediyor. Türkiye’nin mutluluk oranı her yıl düşüyor. Mutsuz ve çok mutsuz olanların oranı yüzde 47.

28 ülke arasında yapılan araştırmada, dünyanın en mutlu insanları Avusturalya ve Kanada’da yaşayanlar oldu. Her ülkeden 500 ile 1500 kişiyle gerçekleşen ve toplam 20 bin 357 kişiyle yapılan görüşmelerin sonuçlarına göre, Türkiye 28 ülke arasında 2018 yılına oranla üç puan daha kaybetti ve sonlarda yer aldı.

İlk sıraları Avusturalya, Kanada, Çin, İngiltere, Fransa, ABD, Suudi Arabistan, Almanya, Hindistan, İsveç ve Belçika aldı. Türkiye, Malezya, Şili, Rusya, İspanya ve Arjantin ise sonlarda kendine yer buldu.

İşte gerçek bu.

Görüşmek dileğiyle.

Hoşçakalın…

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA