SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

İşte hizmet bu…

İşte hizmet bu…
Bu haber 14 Ocak 2018 - 23:56 'de eklendi ve 260 kez görüntülendi.

-MYO’da Turizm ve Otelcilik Bölümünün yeniden açılması için girişimler başladı

 

Dicle Üniversitesi’ne bağlı ilçemiz Meslek Yüksek Okulu’nda Çocuk Gelişimi Bölümü açılmasına rağmen öğretim elemanı atanmadığı iddiasıyla öğretim yapılamamasının üzüntüsü yaşanırken, iyi işler için de kollar sıvandı. Daha önce Diyarbakır’a alınan Turizm ve Otelcilik bölümünün yeniden ilçemiz Meslek Yüksek Okuluna alınması için çalışmalar başlatıldı.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu gazetemize yaptığı açıklamada, bölgenin tek termal turizm merkezi olan ilçemize her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin geldiğini, yapılan Turizm Belgeli Otel ve devre mülk tatil sitesi ile turizmin ilçede ivme kazandığına dikkat çekti.

İlçenin turizm ve otelcilik okuluna ihtiyacı olduğunu, ilçemizin büyüğü Prof. Dr. Sedat Arıtürk’ün Dicle Üniversitesi Rektörü iken açtığı ilçemiz Meslek Yüksek Okulu’nda ilk bölümlerden birinin Turizm ve Otelcilik olduğu, yaklaşık 7-8 yıl önce de bilinmeyen bir nedenle Diyarbakır’a alındığını bildiren Başkan Karamehmetoğlu, “Şimdi bizim olan Turizm ve Otelcilik Bölümünü tekrar ilçemize istiyoruz. Buna ilçenin ihtiyacı var. Otel ve turizm tesislerinin bu eğitimi alan gençlere ihtiyacı var. Rektörlükle temaslara başladık. Okulumuzu geri almak istiyoruz. Meslek Yüksek Okulu’nun bütün bölümlerinde eğitimin yapılması için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA