SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

İşte hizmet bu…Geri dönüyor

İşte hizmet bu…Geri dönüyor
Bu haber 30 Nisan 2018 - 7:54 'de eklendi ve 376 kez görüntülendi.

-Meslek Yüksek Okulu’nda Otelcilik Bölümü yeniden öğretime açılıyor

 

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin tek Termal Turizm Merkezi olan ve ilçemizde çok sayıda otel, motel, pansiyonun yer aldığı, son yıllarda batıdaki şehirlerde bulunanlar düzeyinde otel ve tatil köyü yapılan, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan ilçemiz, nihayet hak ettiği hizmeti alma yolunda önemli adım atılmaya başlandı.

Dicle Üniversitesi’ne bağlı ilçemizdeki Meslek Yüksek Okulunda, yıllar önce Diyarbakır’a alınan Turizm ve Otelcilik Bölümü, yeniden öğretime geçiyor. Okul yönetiminin başvurusu üzerine Dicle Üniversitesi Rektörlüğü’nün talebe olumlu baktığı, Turizm ve Otelcilik Bölümü ile ilgili çalışmaya başladığı öğrenildi.

İlçemiz Meslek Yüksek Okulu, her yıl ilçeye gelen ve konaklayan yerli ve yabancı turistler ile ilgili dokümanı hazırlayıp Rektörlüğe sundu. Hamambaşı’ndaki Turizm Bakanlığı Belgeli otel ile Kale Mahallesi Aşukar Dağı eteklerinde yapılan ve hizmete vermeye başlayan devre mülk tatil köyünden de eleman ihtiyacı ve gelen turist sayısında resmi yazı ile gerekli bilgiler Okul Yöneticileri tarafından alındığı belirtildi.

Elde edilen bilgiler doğrultusunda Dicle Üniversitesi Rektörlüğünün de ilçemiz Meslek Yüksek Okuluna yazı yazarak gerekli öğretim elemanı ihtiyaçları ile ilgili bilgi istediği, gerek Turizm ve Otelcilik Bölümü ve gerekse diğer bölümlerin öğretim elemanı ihtiyacı doğrultusunda atama yapacağı bildiriliyor.

-Haksız yere alınmıştı

İlçemizin büyüğü Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Arıtürk tarafından ilçemizin kaplıca turizmi potansiyeli kapsamında açılan Meslek Yüksek Okulu bünyesindeki Turizm ve Otelcilik Bölümünün yıllar önce haksız yere Diyarbakır’a alındığını bildiren vatandaşlar, “Meslek Yüksek Okulunun ilçemizde açılmasının en büyük nedeni turizmdi. Buna rağmen bu bölüm alındı. Şimdi yanlıştan dönülüyor.Bu ilçemiz adına çok büyük bir gelişme. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Bölümün açılması ile otellerimizde ve tatil köyünde çok daha iyi hizmet, okulda eğitim gören öğrenciler de iyi eğitim almış olacaklar. Yerinde uygulama yapacaklar” diye konuştu.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa