SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

İşte turizm budur

İşte turizm budur
Bu haber 21 Ekim 2018 - 23:58 'de eklendi ve 415 kez görüntülendi.

Kültür ve Turizm ile Sağlık Bakanlığı’nın Termal Kaplıca Turizmi kapsamında olan ilçemiz, giderek turizmden daha fazla pay almaya başlaması memnunluk yaratıyor.

Hamambaşı’nda yapılan Turizm Bakanlığı’na bağlı 4 yıldızlı otel ve Kale Mahallesi Aşukar eteğine yapılan devre mülklerin hizmete girmesi ile turizmde her geçen gün mesafe alan ilçemiz, Sinek Çayı kenarına yapılan ve özellikle Tarihi Haburman Köprüsü yakınındaki restoran ve çay bahçeleri de, ilçeye daha fazla yerli ve yabancı turist çekmeye başladı.

Özellikle hafta sonunda çevre il ve ilçelerden çok sayıda aileler, dinlenmek ve güzel bir gün geçirmek üzere soluğu ilçemizde alıyor.

Hamambaşı’na ve devre mülklerde kalanlar, tercihlerini Sinek çayı kenarındaki restoran ve çay bahçelerinde alırken, tarihi Haburman köprüsünde de yürüyüşler yapıyor.

Gece geç saatlere kadar gönüllerince gezen vatandaşlar, daha fazla tesis yapılması ile ilçenin, ülke turizminde hak ettiği yeri alacağına inandıklarını, bu konuda daha fazla tanıtımın yapılması ile başta Avrupa Birliği ve İskandinav ülkeleri olmak üzere, özellikle kaplıca turizmi kapsamında ilçeye geleceğini, dünyada artık termal turizmin revaçta olduğunu söylediler.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA