SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

İşte yeni hizmet binası

İşte yeni hizmet binası
Bu haber 10 Aralık 2017 - 23:47 'de eklendi ve 413 kez görüntülendi.

İlçemizde yeni Belediye Başkanlığı hizmet binası yapılacak. İlçemize yapılan örnek proje, büyük beğeni aldı. Yeni hizmet binası altı otopark, üstü yeşil alan, 3 katı da idare olarak inşa edilecek, en üst katıda çatı katı olacak.

Belediye Başkanı Şeyhmus Karamehmetoğlu, göreve geldiğinde 1970’li yıllarda yapılan ve görüntüsü ve hizmet birimlerinin yetersiz hale geldiği Belediye Binasının yerine modern ve ilçeye yakışır hizmet binası yapılması için kolları sıvadıklarını söyledi.

-Proje onaylandı

Yaptırdıkları 2-3 projeyi İçişleri Bakanlığına sunduklarını, bunlardan birinin uygun görülerek onaylandığını bildiren Başkan Karamehmetoğlu, ilçeye görünümü ve işlevi ile örnek bir hizmet binası kazandıracakları için sevinçli olduğunu söyledi.

Proje ile mevcut bina ve önündeki boş alanın altının çok araçlık otopark, üstünün de tamamen yeşil alan olacağını, 3 kat ve çatı katının da hizmet binası olarak inşa edileceğini belirten Belediye Başkanı Şeyhmus Karamehmetoğlu, gazetemize şu açıklamayı yaptı;

-Dış cephesi bazalt olacak

“-Mevcut bina yaklaşık 50 yıllık. İyi bir görüntü de sergilemiyordu. Yeni yapılacak bina ile hemşerilerimize en iyi hizmeti sunarken ilçemiz meydanı da güzel bir görünüme kavuşacak. Binanın dış cephesi de yöremize özgü bazalt taşı ile kaplanacak. Binanın ilk katları birimler, ikinci katı Başkanlık makamı ve Meclis salonu, üçüncü kat ise muhasebe ve idari hizmetlerden oluşacak. Teras katı da yine çok amaçlı kullanılacak. Gerçekten ilçemize böyle bir hizmet binası kazandırmanın gururunu yaşayacağız. İlçemize gelen yerli ve yabancılar önümüzdeki turizm sezonunda yeni binamızı ve çok güzel yeşil alanı görecekler.”

-6 ayda tamamlanacak

Bu arada yeni bina yapılana kadar hizmetler, Diyarbakır yolu üzerindeki eski öğretmenevi binasında yürütülecek. Hizmet birimleri bu ayın sonuna kadar taşınacak. Birimlerin taşınmasından sonra mevcut binanın yıkımına başlanacak ve inşaata da hemen başlanacak. Yeni binanın 6-7 ay içerisinde bitirilmesi planlanıyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA