SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

İstemenin Önemi

İstemenin Önemi
Bu haber 26 Ekim 2020 - 0:16 'de eklendi ve 90 kez görüntülendi.

Geçen hafta Diyarbakır Valisi Sayın Münir Karaloğlu ilçemizi ziyaret etti. İlçemizin sorunlarının ve yapılacak yatırımların görüşüldüğü toplantıda özellikle kırsal kesimin yol sorunu masaya yatırıldı. Önceki hafta gazetemizin manşetinde yer alan haberimizin doğrulandığı belirtildi.

Sayın Münir Karaloğlu tarafından bu yıl köy yollarının asfaltlanmasının önümüzdeki yıla kaldığını belirtirken Ergani yolunun ise bir an önce yapılması için Karayolları Bölge Müdürlüğüne talimat vermesi sevindiriciydi.

Eski Kaymakamımız Sayın Nazlı Demir tarafından çarşı içindeki iş yerlerinin restorasyonu ile ilgili projenin gerçekleştirileceği müjdesini de veren Vali, ilçemizin diğer sorunlarını da yakinen bildiği katılanları memnun etti.

Sorunlarımızın çözümü için el birliğiyle çaba harcamamız yapılan toplantıda bir kez daha ortaya çıktı. Sorunlarımızı dile getirdikçe çözümün daha kolay olacağı gözlemlendi. Yeter ki biz isteyelim. Biz istedikçe sesimizin bir yerlere gideceği ve çözümün kolaylaşacağı ortaya çıkmaktadır.

Sayın Vali Münir Karaloğlu belki de ilçemizin en büyük problemi olan atık suların Sinek Çayına akıtılması sorununa parmak basması ilçemiz adına çok sevindiricidir. Sayın Karaloğlu Sinek Çayına bırakılan atık suların önüne arıtma tesisinin yapılacağını bildirmesi hem ilçemiz adına çevre temizliği konusunda hem de Atatürk Barajına kirli suyun gitmemesi yönünde de önemli bir sorunu gidermesi açısından takdire şayandır. İlçemiz yetkililerinin sorunların çözümü yönünde atılan adımların takipçisi olması sorunların çözümünü kısa sürede sonuçlandıracaktır.

İlçemiz güzel olan her şeye layıktır. Yapılacak çalışmalar ilçemizin çehresini değiştirecektir, buna inanıyoruz. Katkı veren herkese de teşekkür ediyoruz.

Sorunsuz bir Çermik’te görüşmek dileği ile…

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa