SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

İstemesini Bilmiyoruz

İstemesini Bilmiyoruz
Bu haber 02 Kasım 2020 - 0:23 'de eklendi ve 56 kez görüntülendi.

Geçen hafta önemli bir misafir ağırladık; İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın İsmail Çataklı. Sayın Çataklı İlçemizde iki yıl Kaymakam olarak görev yaptı. Görevi süresince ilçemizin sorunlarını çözme konusun tanıtımı yönünde büyük çaba harcadı. O nedenle imkan oldukça ilçemize gelmektedir.

Sayın Çataklı görev süresince önemli hizmetler yaptığı unutulmaz. Örneğin kaplıca suyunun 5 litreye kadar düştüğünde Hamambaşında sondaj vurdurarak 52 litreye çıkardı ve sıcak suyun tamamen bitmesini önledi.

Yıllardan beri bakımsız, adeta kaderine terk edilen Saray Hamamına el atarak dış cephesini restore ettirip yeniden canlandırdı.

Köylerimizin birçoğunda sondajlar vurdurarak içme suyu sağladı. Onun zamanında hemen hemen okulsuz köy kalmadı. Devlet Hastanesi de onun zamanında hizmete açıldı.

Haburman Köprüsü restore edilerek, yıkılma tehlikesini önledi ve yeni köprü için gerekli çalışmaları başlatıp, Avrupa Birliği Kültür Fonundan gerekli hibe yardımının alınmasını sağladı. Haburman Köprüsü restore edilirken, yeni köprünün yapımını sağladı.

Yine onun zamanında 50 bin kişinin katıldığı ve ilçemizin tanıtımına katkı sağladığı, hemşerimiz sanatçı İzzet Yıldızhan’ın da katıldığı 1. Melike Belkıs Kültür Festivali yapıldı.

Böylesine ilçemize yakın ve halkla bütünleşen Sayın Çataklı, ilçemize geldiğinde maalesef birtakım sorunlarımızın çözümü için destek istenmedi. Örneğin, yıllar önce deprem nedeniyle yıkılma kararı bulunan 10 daireli Emniyet Lojmanları yıkıldı, boş arazi olarak öyle kaldı ve yerine yenisi yapılmadı. Bu konuda bir talebimiz olmadı.

Oysaki Sayın Çataklı’ya bu konu iletilip, yeni Emniyet Amirliği Binası ve Lojman desteği istenebilirdi. Bu konuda elinden gelen her türlü çabayı göstereceğine de eminim.

Geçen hafta da yine bu köşede dile getirdiğimiz, istemesini bilmek önemlidir. Maalesef istemesini bilmiyoruz.

Görüşmek dileğiyle…

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa