SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

İstihdamda yüzde 10 artış

İstihdamda yüzde 10 artış
Bu haber 19 Nisan 2021 - 9:30 'de eklendi ve 63 kez görüntülendi.

Vali Münir Karaloğlu başkanlığında İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun ikinci toplantısı gerçekleştirildi.

Yılda dört defa yapılan ve Diyarbakır’ın istihdam ve mesleki eğitim kurullarının oluşumu, çalışma usul ve esaslarını belirlemek adına Valilik bünyesinde ilgili kamu kurum temsilcileri, Ticaret ve Sanayi Odalarıyla, sivil toplum kuruluşlarının katıldığı İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Vali Karaloğlu başkanlığında toplandı.

İl genelinde, istihdam sağlamaya yönelik faaliyetlerin masaya yatırıldığı ve 2021 yılında istihdama dönük yapılacak çalışmaların masaya yatırıldığı toplantı Valilik Hevsel salonunda gerçekleştirildi.

İstihdam Yüzde 10 Artış Gösterdi

Toplantıda yaptığı konuşmada geçen senenin aynı dönemine göre istihdam sayılarında yüzde 10’luk bir artışın olduğunu belirten Karaloğlu, Diyarbakır’ın iş ve istihdam yaratma konusunda pozitif bir ivmede olduğunu söyledi.

“Kamu olarak elimizden geleni yapıyoruz”

Karaloğlu sözlerini “Artık kamunun görevlerinden bir tanesi de yeni istihdam alanları yaratılması noktasında, hem yeni düzenlemeler yapmak, hem de özel sektörün önünü açmak. Biz de Diyarbakır’da bunu yapmaya gayret ediyoruz. Hem hizmet sektöründe, hem sanayide, üretimde, işverenlerimizin iş dünyamızın önünü açmak, onların daha çok istihdam yaratmaları noktasında, kamu olarak elimizden geleni ortaya koymaya çalışıyoruz. Bundan sonra da Diyarbakır’da en önemli işlerimizden birisi, belki bir numaralı işimiz, yine istihdamı oluşturacak faaliyetler noktasında hem kamu olarak yapmamız gerekeni yapmak, hem de özel sektöre bu konuda desteklerimize devam etmek olacak” diyerek sürdürdü.

Vali Karaloğlu’nun yaptığı konuşmanın ardından toplantıda Diyarbakır İŞKUR İl Müdürü İsmail Koç tarafından devam eden program ve projeler hakkında kurul üyelerine bilgi verildi.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa