SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“İstiklalimizden, istikbalimizden ve özgürlüğümüzden taviz vermeyeceğiz”

“İstiklalimizden, istikbalimizden ve özgürlüğümüzden taviz vermeyeceğiz”
Bu haber 18 Mart 2019 - 14:04 'de eklendi ve 124 kez görüntülendi.
  • “Cumhuriyetimiz, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı gibi büyük mücadelelerin üzerine inşa edilmiştir”

 

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümü nedeniyle kutlama programı düzenlendi. Kaymakam Nazlı Demir; “Cumhuriyetimiz, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı gibi büyük mücadelelerin üzerine inşa edilmiştir” dedi. Kaymakam Demir, istiklalimizden, istikbalimizden ve özgürlüğümüzden taviz vermeyeceğimizi söyledi.

Kutlama programı kapsamında düzenlenen Çelenk sunma törenine Kaymakam Nazlı Demir, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Kıran, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Seyhun, savcı ve hakimler, askeri erkan ve idareciler katıldı.

Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenginin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile program sona erdi.

Salon programı ise Çermik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı Jandarma Astsubay Büşra Doğaner yaptı. Astsubay Doğaner’in konuşmasının ardından Kaymakam Nazlı Demir günün anlam ve önemi ile ilgili bir konuşma yaptı. Kaymakam Demir, Cumhuriyetimizin Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı gibi büyük mücadelelerin üzerine inşa edildiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Çanakkale yedi düvele meydan okuyan, tarihin akışını değiştiren, göğsündeki imanla ve inançla dönemin en modern ordularını dize getiren ecdadımızın yazdığı şanlı destandır.

Binlerce vatan evladının, haçlı zihniyetine karşı omuz omuza verdiği, göğsündeki iman, azim ve vatan sevgisiyle gözünü kırpmadan can veren Diyarbakırlı Bektaş’ın, Ezineli Yahya Çavuşun, Yozgatlı Kınalı Hasan’ın yaktığı bağımsızlık meşalesidir Çanakkale.

Cumhuriyetimiz; Çanakkale gibi, Kurtuluş Savaşı gibi büyük mücadelelerin, büyük fedakarlıkların üzerine inşa edilmiştir. Çanakkale şehitlerinin torunları olarak istiklalimizden, istikbalimizden ve özgürlüğümüzden hiçbir şekilde taviz vermeyeceğiz.

Bu duygu düşüncelerle Çanakkale Zaferimizin 104. yıldönümünü kutluyor, bu toprakları bize vatan kılan tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum.”

Kaymakam Nazlı Demir’in konuşmasının ardından şiirler okundu, İstiklal Marşı oratoryomu yapıldı ve tiyatro gösterisi yapılması ile program sona erdi.

Programdan sonra Muhammed Emin Er Anadolu İmam Hatip Lisesine geçilerek, Çanakkale Savaşının menüsü olan bulgur pilavı ve hoşaf Kaymakam Nazlı Demir tarafından verildi. Program şehit ailelerinin ziyareti ile sona erdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa