SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

İyilik Melekleri

İyilik Melekleri
Bu haber 12 Ekim 2020 - 1:13 'de eklendi ve 85 kez görüntülendi.

Bizim gibi az gelişmiş ülkelerde sosyal yardım kuruluşları adeta can simididir.

Yaptıkları görevle özellikle dar gelirli insanların can simitleridir. Örneğin; Kızılay gibi. Bunun yanı sıra diğer STK’lar, belediyeler ve diğer kimi kuruluşlar ihtiyaca göre oluşturdukları kampanyalarla binlerce kişinin yardımına koşar. Özellikle dernekler bu yükü daha fazla taşır.

Ancak bu derneklerin yöneticileri görevlerini hiçbir karşılık beklemeden yaparlar. Örneğin; Kızılay’daki taşra teşkilatlarında hizmeti yapanlar hiçbir karşılık görmeden bunu yaparlar. Ancak bu fazla görülmez sanılır ki para alarak yapıyorlar.

İlçemiz de Kızılayı yürütmek gerçekten zor bir görevdir. Bunu yapan Bilal ÇELİKTEN bu görevi hiçbir karşılık almadan yürütür. Çok da iyi yürütüyor. Yardım alanları çok iyi tanır bu nedenle de haksızlık söz konusu bile olamaz.

Ancak zaman zaman bazı kişiler bilmeden Sayın Çelikten’i üzmektedir. Oysa üzenler, bu görevi bir dakika dahi yapamazlar. Buna tanık olunuyor. O nedenle Sayın Bilal Çelikten gibi insanları takdir etmek gerekir.

Yalnız yanlış anlaşılma olmasın biz taşradaki Kızılay çalışanları için bunu söylüyoruz. Kızılay’ın üst düzey yöneticileri hakkındaki iddiaları kamuoyu biliyor. Onlara diyecek bir sözümüz yok. Onlar hakkındaki iddialar ilgili kurumlarca araştırılır ve varsa bir suçları cezalandırılır.

Yine dernek başkanları da fedakarlıkla görevlerini yürütürler. Türkiye’nin çeşitli illerindeki Çermikliler Dernek Başkanları da görevlerini hiçbir karşılık beklemeden yürütürler. İlçemiz için de ellerinden geldiğince yardımcı olurlar.

Örneğin; ilçemizdeki öğrenciler için her türlü kampanyayı bu dernekler yürütür ve öğrencilere ulaştırır. Adana Çermikliler Derneği Başkanı Ferhat AKAY bunlardan biridir. Her yıl öğrenciler için kırtasiye, giyim yardımı yapar çocukların ihtiyaçlarını karşılar ve onları sevindirir.

İşte böylesine fedakarlıkla görev yapan hemşerilerimizi takdir etmek bizlere düşüyor. Onlara sonsuz teşekkür ediyoruz.

Güzel günlerde buluşmak dileğiyle…

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa