SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Jandarmadan çalıntı petrol operasyonu

Jandarmadan çalıntı petrol operasyonu
Bu haber 29 Haziran 2020 - 0:12 'de eklendi ve 78 kez görüntülendi.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca, kaçak petrol operasyonu düzenlendi. Operasyon kapsamında 9 bin 200 litre ham petrol ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre; Sur ilçesi Tezgeçer Mahallesinde ikamet eden A.D. isimli şahsın TPAO’ya ait petrol boru hatlarından çaldığı ham petrolü evinin altında bulunan özel olarak yaptırdığı tanklara ve depolara sakladığı yönünde bilgi elde edildi.

Devam eden çalışmalar neticesinde; bahse konu şahsın, TPAO’ya ait petrol boru hattından çaldığı ham petrolü başka bir şahsa ait olan ve içerisinde özel bir tank bulunan kamyonla ikamet ettiği adrese getirerek deposuna aktardığı, buradan ücret karşılığında vatandaşlara satış yaptığı tespit edildi.

Şahsın ikamet ettiği adreste ve müştemilatında yapılan operasyonda;  nakliye işlerinde kullanılan kamyonun arka kısmına özel olarak yaptırılmış tank içerisinde 6 bin litre, evin bahçesinde bulunan su tankerinde 3 bin litre, ahır kısmında bulunan iki adet varilde 200 litre olmak üzere toplam 9 bin 200 litre ham petrol ele geçirildi.

Olayla ilgili olarak, ele geçirilen malzemelere el konulurken, olayla bağlantılı 3 şüpheli yakalanarak adli işlem başlatıldı.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA