SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kaçağı önlemek için milyonluk yatırım

Kaçağı önlemek için milyonluk yatırım
Bu haber 10 Ocak 2021 - 23:52 'de eklendi ve 187 kez görüntülendi.
  • İlçemize 9 milyon liralık yatırım yapıldı

 

Dicle Elektrik Dağıtım A. Ş. Diyarbakır İl Müdürlüğü tarafından 2020 yılı içerisinde ilçemiz, Hani, Çınar, Ergani ve Kulp ilçelerinde yapılan şebeke yatırımının toplam 58 milyon liraya ulaştı.

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. İl Müdürü Uğur Yaka, 5 ilçe merkezinde 2020 yılı içerisinde başlanan şebeke yenileme çalışmaları için toplam 58 milyon lira harcandığını açıkladı. Yılsonunda tamamlanan ve 14 bin aboneyi etkileyecek olan yatırım sayesinde 5 ilçede yaklaşık 100 milyon kilovatsaat (kWh) kayıp enerjinin kontrol altına alınması hedefleniyor.

Modern aydınlatma şebekesi

Söz konusu yatırımlardan ilçemiz, Hani, Çınar, Ergani ve Kulp ilçelerinde bulunan toplam 14 bin abonenin olumlu yönde etkileneceğini de kaydeden İl Müdürü Uğur Yaka, “Tamamlanan yatırım projelerimiz ile mevcut elektrik altyapısını iyileştirmenin ötesinde, gelecek yılların enerji talep artışlarını da sağlayacağız. Bu çalışmalarımız sırasında ilçe merkezlerimizde modern aydınlatma tesisleri oluşturularak, abone memnuniyetini de en üst noktaya taşımaya gayret ettik” dedi.

Hedeflenen sürede tamamlandı

Yaka’nın verdiği bilgiye göre, ilçemizde 9, Hani’de 12, Çınar’da 12, Ergani’de 9 ve Kulp’ta ise 16 milyon liralık yatırım yapıldı. İlçelerde şebeke yenileme çalışmalarını kapsayan yatırımların 2020 yılı sonuna kadar tamamlamayı hedeflendiği ve hedeflenen sürede tamamlanarak devreye alındı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa