SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Kaderimiz mi?

Kaderimiz mi?
Bu haber 05 Ekim 2020 - 0:43 'de eklendi ve 76 kez görüntülendi.

Diyarbakır’ın en önemli ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Termal Turizm Merkezi olan ilçemiz, kaderini bir türlü yenemiyor.

Mevcut hükümete her seçimde büyük oranda oy veren ilçemiz, maalesef beklediği yatırımları bu iktidar zamanında alamıyor.

Geçen hafta Diyarbakır’da yapılan ve Bakan düzeyinde ziyaretin gerçekleştiği toplantıda ilçelere yapılması planlanan yatırımların içerisinde maalesef ilçemiz yer almadı.

Devlet Hastanesi ihale edilmesine rağmen ha bugün ha yarın denilerek bir türlü temeli atılmadı. Korkarım gerçekleşmeyecek. Yeri de belli olan devlet hastanesinin yapılmaması ilçemize yapılan en büyük haksızlıktır. İnsan sağlığı her şeyin üstündedir.

Bir hemşerimizin hastane olmaması nedeniyle hastaneye kavuşturamadan vefat etmesi halinde bunun vebali kimin üstünde olacaktır?

Keza, her yıl binlerce vatandaşın termal turizm kapsamı içerisinde geldiği ilçemizde Ergani-ilçemiz arası karayolu arasında ecel terleri dökmektedir. 30 kilometrelik yolun yaptıramayan siyasiler ve iktidar mensubu milletvekilleri burada oluşacak muhtemel trafik kazasında bir kişinin hayatını kaybetmesi halinde bunun vebalinin altından nasıl kalkarlar?

Geçen hafta Diyarbakır’daki toplantıda birçok ilçenin köylerinin yolu asfaltlanırken, büyükşehrin ilçemizde sadece bir köy yolunun stabilize yaptığı ortaya çıktı. Bu da kayyum olan belediye başkanının ilçemize bakışını ortaya koydu. Başta en büyük köylerimizden olan Kuyu köyü olmak üzere birçok köyümüz halen su sıkıntısı çekmektedir. Bunun yanı sıra ilçemizde birçok mahallede su kesilmekte, elektrikler her gün belli saatte kesilmektedir. Bu konuda da ilçe yöneticilerimiz hiçbir şey yapmamakta, sorunların çözümü için gerekli çabayı harcamadıkları görülüyor.

İlçemiz bu hizmetleri almayı hak etmiyor mu?

Birlik ve beraberlik içerisinde vatanı ve milleti için çaba harcayan ilçemiz, en iyi hizmeti almalıdır. Gerek tabiat güzelliğiyle, gerek turizmiyle, gerekse de kültür varlıklarıyla ender yerlerden biri olan ilçemizin hizmet alması için ne yapması gereklidir? Bu söylense bunu yerine getiririz.

Görüşmek dileğiyle…

İyi hizmet almak umuduyla…

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA