SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Kadın Kıymeti Bilmek…

Kadın Kıymeti Bilmek…
Bu haber 30 Kasım 2020 - 9:13 'de eklendi ve 43 kez görüntülendi.

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed S.A.V “ Cennet annelerin ayağının altındadır” demiştir. Günümüzde annelerimizin kıymetini bildiğimiz kadar maalesef bacılarımızın ve eşimizin kıymetini bilmiyoruz. Kadına yönelik şiddet maalesef her geçen gün artmaktadır. Bunun en önemli nedeni eğitimsizliktir.

Eğitim yeterince alınmadığı için özellikle kırsal kesimde kız çocukları kardeşi tarafından katledilmekte, bu durum kentlerde de sürmektedir. Kentsel yaşamda eğitimli olan da eşini çocuklarının gözlerinin önünde katletmektedir. İnsanlığın kabul etmeyeceği bu şiddeti anlamak mümkün değil. Anneler, kız kardeşler ve eşler evin bana göre direğidir. Onlarsız bir hayat düşünülemez. Çocuğu olur anne gece onlarca kez kalkar, evin bütün işi kadınların üzerinedir. Buna rağmen kadın dövülür, sözlü şiddete uğrar ve can verir.

Günümüzde özellikle büyük kentler de yaşayan aileler de şiddet daha fazladır. Bunun en büyük nedeni ekonomik sıkıntıdır. Evine ekmek götüremeyen işsiz baba, çocuğunun cebine para bırakamayan baba, cinnet geçirmesi sonucu canından bir parça olan aynı yastığa baş koyduğu eşini katletmektedir. Elbette ki bu durumu önlemek mümkündür, insanların canı yanmasın. İnsanlar yaşamalıdır. İlçemizde “Kadına şiddettin önlenmesi için yapılan” toplantı çok önemlidir.

Kaymakam Sayın Ramazan Polat kadına yönelik şiddetin önlenmesi için eğitime vurgu yaparken sadece kadına değil çocuğa, engelliye ve her türlü canlıya yapılan şiddetin yanlış olduğunu belirtti. Ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanun kapsamında şiddetle mücadele alanında sunulan hizmetlerin daha etkin bir şekilde yürütülmesi ve uygulamadaki sorunların giderilmesi amacıyla kadına yönelik şiddetle mücadele koordinasyon planı çerçevesinde İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Amirliği ile ilgili kurumlarla etkin mücadele yapılacağını bildirdi.

Anne, eş ve kız kardeş bizim baş taçlarımızdır. Onları koruyup kollamak bizim görevimizdir. Herkese mutlu, sağlıklı hafta diliyorum.

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA