SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Kadın Kooperatifi ekonomiye katkı sunacak

Kadın Kooperatifi ekonomiye katkı sunacak
Bu haber 13 Eylül 2021 - 9:08 'de eklendi ve 22 kez görüntülendi.

Çiftçiler, kooperatiften kiralayacakları makinelerle daha çok kazanacaklar

 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından “Tarımsal Ürün Makineleri Alım İşi” kapsamında Kaymakamlığa 1 adet badem soyma, 1 adet badem silkeleme ve 1 adet üzüm pres makinesi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifine teslim edildi.

Kaymakam Ramazan Polat, teslim edilen makinelerle hem kadınların hem de üretici çiftçilerin kazanacağını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Kadın Kooperatifine teslim edilen makineleri gerek üretici çiftçilerimiz gerekse de vatandaşlarımız kiralayabilecekler. Bu kiralama ücreti daha ucuz olacağı için üreticimiz daha fazla kazanç elde edebilecek. Tabi ki ekonomiye katkı sağlaması için yoğun çaba harcadığımız kadınlar da bu kiralama sonunda kazanacak. Kooperatifin aktif olarak faaliyet sürdürmesini istiyoruz. Bu kapsamda desteğimizi sürdüreceğiz. Tabi ki üreticilerimiz de hem kendilerinin hem de kendi memleketinin analarının, bacılarının kazanması için kooperatiften kiralama yapmalarını istiyoruz. Buradan yapılacak kiralama ile birçok kadın evine ekmek parası götürecek. Bu bir zincirdir, o kazanırsa bakkal kazanır, fırın kazanır, pazarcı kazanır. Bunu unutmayalım. Dışarıdan kiralamaktansa kendi öz kaynaklarımızı değerlendirelim.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa